Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az apám skizofrén mennyi...

Ha az apám skizofrén mennyi az esélye, hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés
Nem él velünk , azt halottam , hogy ez a betegség olyan 20-30 év között jelenik meg.Megijedtem és szeretném tudni mi az esélye stb.. viszont azt pontosan nem tudom, hogy milyen skizofréniában szenved , de abszolút nem látszik rajta ,hogy beteg.

2012. aug. 2. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki skrizofrén és nem kezelik,azt észre lehet venni. Nem öröklődik,legfeljebb a hajlam.
2012. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
"Annak valószínűsége, hogy skizofrén szülők (biológiai szülők) gyermeke szintén beteg lesz 10-18% (mindkét szülő betegsége esetén 25-46%)."
2012. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , most megnyugodtam !
2012. aug. 3. 01:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. 25-30%. A genetikai adottság mellett nagyon sokat nyom a latban az a patológiás (beteg) pszichés minta, amit a skizofrén ember mutat a gyerekének, és amit az levesz belőle.


Ha aggódsz, elmehetsz egy genetikushoz és egy pszichiáterhez vizsgálatra. Egyikbe sem fogsz belepusztulni, még anyagilag sem, de legalább megnyugodsz.

2012. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na ,most már nem igazodom el tehát akkor most hány %? -mindenki mást ír. Nincs előttem ilyen minta mivel születésem előtt már elváltak!
2012. aug. 4. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!