Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti felkészültök a koronavírusra?

Ti felkészültök a koronavírusra?

Figyelt kérdés

Olvastam egy két helyen hogy néhány ember már konzervvel raktároz be, meg gyógyszerekkel, van aki a garázst már be rendezte erre a célra.


Én csak maszkokat akartam venni, de sehol nem lehet már (ez mondjuk durva).

Nem fogok panikolni, de felkészülni egy esetleges legrosszabbra okos döntés. Kezet mosok, van nálam kézfertőtlenítő, stb.


Ti hogy vagytok ezzel?


2020. febr. 1. 21:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

Vannak most égetőbb kérdések is itthon, mint hogy erre felkészüljön az ember. Pl. megy a vírusos hasmenéses hányós betegség, meg az influenza. Ezekre nem akarunk felkészülni?


Ja, hogy erre év közben meg ősszel kéne felkészülni egészséges életmóddal (mozgás+táplálkozás+megfelelő alvás), időjárásnak megfelelő öltözőkkel. Nagyon sok iskolás megy TÉLEN a suliba kinyitott kabátban, pulóverben, edzőcipőben, bokazokni. Felnőttek majdnem ugyanez, tisztelet a kivételnek.


Mert aki hulladék kaját eszik, nem mozog, azt majd megmenti a Béres csepp, D vitamin csepp, meg a halolaj? Ugyan.


Itthon múlt héten volt annyi influenza gyanús beteg orvosnál, mint ahány koronavírusos van Kínában. Csak annyi a különbség, hogy nálunk 10 millióan laknak, ott meg 1.4 milliárdan.


[link]

2020. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

3# huu, te aztán be vagy pánikolva xddd az igen .

Amúgy nem kell túl fújni, nem nagy járvány, 20.000-en kapták el eddig egy 10 millió fős városban szóval azért nem egy pestis, csak felfuja a sajtó. Plusz alig halnal meg benne, szinte mindenki túl éli, csak az öregek meg betegesek nem.

Értsd jól: influenzában évente 56 ezren halnak meg, ez ahhoz képest lofasz se...

2020. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szóval nem a koronavírusra kell felkészülni, hanem a hanyag, önmagát (és másokat is) lesz@ró magyarra, hogy hogyan fog reagálni rá? Mivel ugyanaz a tünet, mint egy influenzáé. Csak a magyar akkor megy orvoshoz, amikor már vágni kell (átvitt értelemben), mert addig megpróbálja kihordani lábon a bármilyen betegséget, pálinka meg savanyú káposzta, fokhagyma kúrával. Oké.


Na és akkor ide jönne be egy koronavírus?


Csak nézz szét itt az oldalon, hány olyan kérdés van, ahol azt írja, hogy hetek, hónapok óta ez és ez a tünetem, szerintetek mi bajom lehet? Valaki 3 hétig véreset vizelt, és nem ment orvoshoz, mert biztos rendben van ez a jelenség. És megannyi példát lehetne sorolni.


És akkor ilyen emberek közé jönne be a vírus. Na ezért kell félni a vírustól, és nem azért, mert maga a vírus egy komoly dolog. Attól lesz komoly, mert maga az ember egy lesz@rom, hanyag fajta, és ez a magyarra különösen igaz.

2020. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetertek. Rengeteg ilyen van és nálunk a cegnel pl a főnök nem is nagyon tolerálja ha valaki beteg.. ő is bejön betegen. Szoval így köszi szépen, nem kell meglepődni ha minden hónapban van valami nyavalyam.


Egyébként nekünk családtagok elnek Hong Kongban és egy jó barátjuk orvos. Ő mondta hogy a számok hazudnak, jóval több a beteg és a halott mint amit nyilvánosságra hoznak. A testeket ugye elégetik, hogy ne terjedjen tovább a vírus meg gondolom így nehezebb számon tartani is a számukat. Szoval aki azt mondja ez nem vészes mert nincs sok beteg az azért gondolkozzon el azon hogy nem biztos hogy a számok igazak.

A kínai kormány amúgy sem arról híres hogy őszintén, cenzúra nélkül közöl tényeket.


A lényeg szerintem az hogy mindenkinek oda kene figyelnie a személyes higiéniájára. Akar influenza, akar koronavirus, nem szeretném elkapni, most voltam beteg 2 hétig csak azért mert a mellettem ülő kolléga az arcomba kohogott heteken keresztül, mondta is hogy szerinte egyik nap laza volt de “nem maradhat otthon” mert sok a munka...

2020. febr. 3. 14:29
 15/23 anonim ***** válasza:

#13 Na basszus, pedig én már betáraztam 4 üveg HP-val, mindegyik más variációban, hogy legyen élvezetes az immunerősítés😀

Egs gyerekek🍻🍷

2020. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Plusz alig halnal meg benne, szinte mindenki túl éli, csak az öregek meg betegesek nem."


Nem teljesen! Eddig többen haltak meg mint ahányan meggyógyultak. Nem a fertőzöttek számához kell arányítani a halottakat, hanem gyógyultakhoz. Nem azért hirdetek vészhelyzetet mert ártalmatlanabb az influenzánál!

2020. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Eddig többen haltak meg mint ahányan meggyógyultak."


Ez milyen forrásból van? Világhelyzete.com?


Mert ez hivatalos, még akkor is, ha nem azonnal naprakész, ez alapján pedig 300-zal többen gyógyultak, mint meghaltak.


[link]

2020. febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Több aki meggyógyult mint aki meghalt.

És valóban elsősorban az idősekre, betegekre veszélyes mivel nekik le van gyengülve az immunrendszerük..ez minden vírusra,betegségre igaz. Ettől függetlenül nem kell úgy tenni mintha nem létezne, mert igenis nagyon esélyes hogy hozzánk is eljut hamarosan!

Én teljesen megértem az óvintézkedéseket is a kínaiakkal kapcsolatban (vizsgálatok repülőtéren, egyetemeken stb), jobb biztosra menni.

2020. febr. 4. 21:31
 19/23 anonim ***** válasza:
Influenza ia veszélyes arra mégis szarik mindenki
2020. febr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, hogy szarnak rá. Siman elmegy dolgozni betegen, elviszi a gyereket iskolába betegen... ma a buszon egy gyerek összeköhögött mindent, az anyja annyit nem mondott hogy zsepibe köhögjön. Ez itt a baj..
2020. febr. 5. 10:45
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!