Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért van ekkora pánik az új...

Mért van ekkora pánik az új vírusbetegség körül, hogy mostanában még a csapból is ez folyik?

Figyelt kérdés

Emlékszem jó pár éve hasonló volt a helyzet valami H1N1 vírussal kapcsolatban is, mégsem volt belőle semmi extra.

Amennyire tudom - bár lehet hogy hiányosak az ismereteim - ez az új vírus influenzaszerű tüneteket okoz. Okozhat szövődményeket, pl tüdőgyulladást, ami főleg egy legyengült szervezetnél lehet súlyos, vagy halálos kimenetelű is akár. Ezt rosszul tudom? Mert a médiában úgy kezelik, mintha ez legalábbis valami ebola lenne, amit ha valaki elkap már írhatja is a végrendeletét. Miben különbözik, a mi szinte minden évben megjelenő szokványos influenzánktól?


2020. febr. 6. 18:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jogos èn írtam el 72-re az akkori 722-t.

722/2125 az volt a 34%

A 722-t a korábban csatolt online számoló youtube videóból vettem. Mostmár biztos több!

Pláne nem 600

De az én számolásom is helytelen.

A korona virus miatt meghaltakat kell osztani az összes beteggel, aki vagy meggyógyult vagy meghalt.

Így csak 25,36% volt akkor.

Azèrt kell szerintem így szàmolni, mert aki fertőzött, de se fel nem èpült, se meg nem halt azzal még bármi történhet.

Lehet, hogy én gondolom rosszúl, de ha nem akkor minden 4. ember meghal aki elkapta.

2020. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mondok egy másik adatot, ami ugyanannyira igaz, mint, hogy eddig csak 2% halt meg.

Ezt figyeld:

Nagyon sok a halálos áldozat.

Azok közül akik megfertőződtek koronavírussal CSAK 7,2% ÉPÜLT FEL.

Ez is helyes adat, de pánik törne ki, ha így kommunikálnák.

Pedig most

Cases: 37.294 fő a jelenleg ténylegesen megfertőződött

Recoverd: 2913 fő a felépültek száma,

vagyis 2913/37294+2913)=

7,245% aki felépült!

Ha ez lenne benne a hírekben, már ölnék a kínaiakat.

2020. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!