Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy eddig aki megfertőz...

Igaz, hogy eddig aki megfertőződöttek a Koronavírussal azok közül alig több mint 7% gyógyul meg? És hogy a halálozási ráta 2% helyett 22%? Ez azt jelenti, hogyha bejön az országba, akkor minden családban meg fog halni valaki?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw


Online adatok: Cases: jelenleg megkötözöttek, Deaths: elhalálozások, Recoverd: felépültek.

Statisztikai félrevezetés, hogy ne legyen akkora pánik!



2020. febr. 9. 19:22
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Vannak itt értelmes hozzászólások is (#24).

Hol vannak fent olyan adatok, amivel pontosabban kiszámítható s halálozási ráta?

Örülök, hogy viták vannak a kérdésről.

Igen, én nem vagyok matematikus, de a 2%-os halálozási ráti, amit a médiában nyomnak (meghaltak/megfertőződöttek) irdatlan nagy kamu.

Ezt azok sem tagadták, aki szerinte pánikot keltek.

Ami a legdurvább, hogy a halálesetek emelkedés már 11% fölé ment naponta és egyre gyorsul.

2020. febr. 14. 13:46
 32/42 anonim ***** válasza:
71%

Kínai milliárdos nyilatkozik:

[link]


Azt mondja, több, mint 250.000.000 ember van karantén alatt Kínában.(250-millió)

2020. febr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
36%
Vezető kínai tudósok (állítólag) azt mondják, hogy a Kínai Kormány wuhani kísérleti biofegyver laborjából szabadult ki a vírus, tehát nem a halpiacról származik.
2020. febr. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
42%
Látom már kezditek érteni. És ne felejtsétek el hogy a nyuggerek halnak meg tőle.
2020. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Ezt kaptam üzenetben egy gyakori kérdés tagtól (köszönöm). Sok mindent tisztáz.

[link]

Ha átlagot számolok, akkor több mint 124 millió ember fog meghalni rövid időn belül. 55%=(40%+70%)/2

Ezt nem én találtam ki. 7,53 milliárd * 55% * 0,03 = 124 245 000 ember a földön.

Magyarországon pedig 161 255 fő

Ezek után lehet, hogy törölnek.

2020. febr. 26. 13:53
 36/42 anonim ***** válasza:

Ehhez el kéne kapnia a lakosság 55%-ának a járványt.


Jelenleg Kínában úgy tűnik a több 10milliós városokban sem növekszik számottevöen a járvány.

2020. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Igen.

A előző hozzászólásomban lévő linkben olvastam.

"Ráadásul a jelenlegi szakértő becslések szerint a fertőzés elérheti az emberiség akár 40-70%-át is."

A cikk végén van. Lehet, hogy kamu.

2020. febr. 26. 18:15
 38/42 anonim ***** válasza:

Nem kamu hanem tenyérjóslás kb. Jelenleg esélytelen lemodellezni egy ilyen méretű jelenséget.


Lehet megáll 100 ezernél, lehet 100 millióan kapják el.

2020. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
38%

Nincs értelme a számokkal játszani, mert ez sehova nem vezet. A hírekből azokra kell figyelni, ami befolyással lehet a világra! Pl.: [link]

Röviden a tartalmából:Felfedezték, hogy az új SARS-Cov-2 koronavírus, amely a Covid-19 betegséget okozza, olyan mutált gént tartalmaz, amely a HIV vírusban található. Ez az egyedülálló tulajdonság teszi különlegessé az ismert koronavírusok többi részétől.

Ezeknek a megállapításoknak nemcsak a Covid-19 betegségre, hanem a koronavírus hatékonyságára és arra is, hogy mit okozhat az emberben, hatalmas következményekkel járnak. Bár még nem készült szakértői értékelés, két másik tanulmány, köztük egy Európában, megerősítette a megállapításokat.Az új koronavírust kezdetben nem tekintették komoly veszélynek, mivel a Kínai Betegségek Ellenőrzési és Megelőzési Központja szerint nincs bizonyíték az emberről emberre terjedésről. De ezt később érvénytelenítették. Aztán azt mondták, hogy nem a levegőben, ez is érvénytelenné vált. Szakértői állítások szerint a vírusnak csak 14 napos inkubációs periódusa volt, és hogy csak néhány órán keresztül képes a felszínen életben maradni, mindez érvénytelenné vált.

Nem kell pánikba esni, helyette egészségtudatosan kell élni!

2020. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
28%

Idióta konteós szarság újfent.


Haver neked vmi szektát kéne vezetned.

2020. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!