Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ciki, ha 16 évesen még mindig...

Ciki, ha 16 évesen még mindig nem egyedül járok orvoshoz? És anyukám mindig bejön velem a vizsgálatra, ami zavar. :S

Figyelt kérdés

2012. ápr. 15. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg anyuddal, hogy ne kísérjen el, de legalábbis a vizsgálatra ne menjen be veled, mert kellemetlennek érzed. Ez teljesen természetes, nem vagy már kisgyerek.
2012. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az orvoshoz elkísér az nem ciki, semmilyen korban sem, de a rendelőbe bemenni veled, az már azért túlzás 16 évesen.
2012. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy darabig engem is kísérgetett, aztán egyszer szó nélkül elmentem orvoshoz (én is kb. 16 voltam), mert lázas lettem meg fájt a torkom, mikor hazajöttem, kérdezte anya, hogy hol voltam, mondtam, hogy orvosnál. Azóta tudja, hogy egyedül is el tudok menni, nem kell kísérgetni :D
2012. ápr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiába anyukád szerintem igen ciki már 16 évesen hogy a vizsgálatot végig nézi.Bíztos félmeztelenül nem ücsörögnék ott úgy hogy anyám meg mindent lát.



Már egyedül kellene elmenned,hozzám kopogás nélkül már 10 évesen a fürdőszobába sem járkált be anyu,de 14 évesen simán mentem egyedül orvoshoz is,12 évesen meg még elkísért orvoshoz de már akkor is ritkán jött be,de akkor sem nézte a vizsgálatot végig,állva is vizsgált az orvos mindig feléje fordulva,csak a felsőt felhúzva szokott tetoszkóppal meghallgatni így kevésbbé volt ciki,de már 3,5 éve mellesedtem akkor szóval úgyis ciki volt már.

2012. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De azért nem jó ha valakit kísérgetnek mindenhová,mert több olyan példa van körülettem lévő emberek közül(rokon,barátnő)akiket szintén anyuka kísérgetett,vagy barátnő,vagy mama mindenhova ha intézkedni kellett,orvoshoz is,igaz vizsgálatkor kinnt voltak,de ezek közül az emberek közül többen már 25-30 évesek és még mindig nem tudnak elintézni,vagy nem intéztek semmit úgy el,hogy kinnt nem várta volna őket valaki.A barátnőmet én kísérgettem mindehova most már 30 lesz,se középiskola után egy okj-s képzésre,se a munkaügyibe,se orvoshoz nem ment,vagy munkát keresni soha el egyedül,már 5 éve nem láttam kb és amikor összefutottam na mi volt még mindig a anyukának kellett dokihoz kísérnie,örült nagy szája van,beetett mindenkit:),elhiteti milyen önálló,mert állandóan erről beszél mindenkinekés semmire nem megy egyedül.És sok ilyen ismerősőm van,20-30 évesek és kíséret kell mindehova,csak a nagy szájúk van,jó azt is el kell mondanom,ezek az ismerősők eleve igen elkényesztetett fiatalok voltak,a többsége a lányoknál még 18-20 évesen sem csinálta meg az iskolai szendvicsét,vasalt magára,vagy mosott fel otthon,a munka neki a saját szobája volt max.,röviden semmit nem segítettek soha,csak kiszolgáltatták magukat és elintézték ezt azzal hogy anyu úgy is szívesen megcsinálja,a fiúk szintén úgyan így.


Kell egy kis önállóségra nevelés,kell hogy megtanulják a fiatalok hogy igen is segítsenek rendszeresen otthon,mert hogyan lesznek felőttek akkor ha mindent más csinál meg helyettük sehogy se.

2012. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!