Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejbe talált egy labda elég...

Fejbe talált egy labda elég erősen. Azóta fáj a fejem, lehet hogy agyrázkódásom van?

Figyelt kérdés

Röplabdáztunk és viszonylag közelről, erősen talált el a labda. Ez 11-12 óra között történt, azóta elkezdett fájni a fejem és még tart.


Igazából örülnék ha mástól fájna a fejem, de ettem,ittam is, szóval nem tudom mi más lehetne.



2020. febr. 13. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy agyrázkódásod van.
2020. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet egy labda találattól agyrászkódásod.

Amikor orvoshoz kell fordulni agyrászkódás veszéllye, ha hánysz, nagyon rosszul érzed magadat, szédülsz, vagy a pupilaid nem reagálnak a fényre.

Ezt utobbit egyszerüen tudod ellenörizni. A legjobb ha valakit megkérsz, hogy amikor sötét helyen vagy akkor kapcsolja fel a világítást, vagy sötétben világítson a szemedbe(na nem direkt, huzza el elötted a fényt). Ekkor a másiknak azt kell látnia, hogy mindkét pupillád egyszerre mozog, mindegyik reagál a fényre.

2020. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A pupillás dolgot majd kipróbálom

2020. febr. 13. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem közepes agyrázkódásnál sem volt hányás, még kifejezetten hányinger/émelygés sem, csak a torkomban volt az az érzés, ami a hányingerrel jár. Enyhén látás zavar, fejfájás, szédülés, és beszéd zavar. Szavakat cseréltem fel, bérüket kevertem össze. Kijavítottam utána, mert hallottam hogy nem jól mondtam, de nem azt mondtam amit akartam.

Ha azok közül, amiket a válaszokban felsoroltunk, bármelyik jelentkezik a fejfájás mellé (elég csak az egyik, nem kell az összes tünetet megvárni), akkor mindenképpen menj be a traumatológiára.

2020. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bérüket=betűket

hülye telefon

2020. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, hát a pupillareflexem jó, szóval nem megyek sehova

Aztán remélem tényleg rendben vagyok 😅

Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 13. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez csak a pupilla vizsgálatával eldönthető lenne, a CT gyártók már rég csődbe mentek volna.
2020. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!