Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Utána olvastam a plazmaadásnak...

Nora136969 kérdése:

Utána olvastam a plazmaadásnak és az azelőtti táplálkozás között ott volt, hogy "minden gyümölcsöt lehet fogyasztani". Valaki választ nem tud erre?

Figyelt kérdés
Viszont nem tudom, hogy ide a sötét bogyók, mint az áfonya meg a fekete ribizli idetartoznak-e. Nem tudom nem színezné e valahogy be a plazmámat.

2020. febr. 15. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem színezi meg. A plazma színének meghatározása egyébként sem képezi a kivizsgálás tárgyát.
2020. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit fognak vizsgálni egyébként pontosan? Vérnyomást mérnek gondolom, meg...?
2020. febr. 15. 13:38
 3/8 anonim válasza:
Vérnyomás, testsúly - ez alapján döntik el mennyi plazmát vesznek le tőled, testhő, fehérjeszint. Általában ezeket mérik.
2020. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogyha 1 hónapja vérszegénynek tituláltak, mert a hemoglobinom 117 volt, de azóta szedem a vasat és "normál étrendem van" attól még adhatok? Vagy csak a vizsgálat dönti el?
2020. febr. 15. 13:45
 5/8 anonim válasza:
Szerintem adhatsz, de nyilván a vizsgálat a döntő.
2020. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben van. Köszönöm a gyors válaszokat!
2020. febr. 15. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Orvosként azt tanácsolom, hogy ne adj plazmát. Ha segíteni akarsz embereknek, akkor a véradás sokkal jobb, és ott valóban figyelnek a te egészségedre is. egy plazmaközpontban nem vagy több, mint egy ló, vagy egy marha akitől beszerzik a savót, mindez szépen álcázva. Arról meg persze senki sem beszél, hogy nem biztos, hogy a plazmaadásnak nincsenek hosszútávú következményei pl. vérképzőszervrendszeri daganatok formájában.
2020. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, hogy adok, de azért köszönöm a választ!
2020. febr. 15. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!