Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Piercing miatt ekcémás a...

Piercing miatt ekcémás a fülem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 5 hónapja benne van a fülemben az industrial piercingem. Néha begyulladt de {sszességében egész szépen gyógyul. Az a helyzet hogy most pár napja elkezdett mégjobban viszektni ráadásul az egész fülem és az arcom is. Utána olvastam és szerintem ekcémás lehettem tőle. Mit tehetek ez ellen úgy hogy ne kelljen kiszednem a piercinget?

2020. febr. 21. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Csereld ki muanyagra vagy valami hipoallergen femre, mert valoszinuleg femallergiad van.
2020. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éppen titán ékszer van benne, ami elvileg jónak kéne legyen. Vagyis ezt mondta a piercer
2020. febr. 21. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Piercing miatt ekcémás? Ha ekcémás vagy, akkor legfeljebb az a területen jött ki, ha nem vagy az, de felmenőid között van ekcémás, akkor te is az lehetsz, de nem lehet tudni, hogy mire.

Genetikailag öröklött gén kell a kialakuláshoz, de nem magától jön elő, hanem akármilyen allergén váltja ki, ami első érintkezéstől, mint allergia jelentkezik és akármilyen további érintkezénél az immunrendszered extrán odateszi magát túlpörögve, így viszketést okoz, ami vakarást, ami sebesedést és hegesedést.

Az, hogy az industrial (indu) piercing lassan gyógyul, tény. Teljes gyógyulási ideje 12-24 hónap körül van, ami közben vissza-visszatérő lehet a gyulladás. Érdemes ezért néha-néha ékszert és környékét fertőtleníteni, vagy napi 1x mint az utókezelés alatt, lekezelni. Haj ne tekeredjen rá, más kozmetikum, vegyszer ne menjen a közelébe, ha lehet.

A titán száras ékszer esetében sem mindegy, hogy titán, vagy csak titán bevonatos az ékszer. Ha csak bevonatos, akkor a bevonat kophat és úgy az alatta lévő fém allergizálhat, de akkor a lyukak lennének vörösek, gennyedzenének, esetleg nagyobb kelések alakulnának ki élénkvörös hólyagok formájában.

Inkább azt nézd, hogy változott-e valami körülötted az elmúlt pár napban. Más mosószer, más sampon, más krémek, tisztítószerek, porok, új párna, takaró, ágyneműhuzatok, törcsik, akármi.

Tehát nem kell kiszedni a piercinget, nem fémallergia jött ki nálad, hanem valami más, valószínűleg vírus, vagy gomba általi bőrbetegség. (Sok helyen sok mindent lehet elkapni...) Érdemes lenne felkeresni a háziorvosod, esetleg bőrgyógyászatra fordulni, ha nem múlik el. Ha eddig nem kented semmivel, akkor felületet fertőtlenítsd le, majd sima baba testápolóval, vagy más testápolóval vékonyan kend be, hagyd felszívódni.

Ha esetleg extrémebbé válna, akkor hétvégén ügyelet van, érdemes telefonon felhívni, vagy bemenni megnézetni, ha semmi extra, de marad a tünet, akkor háziorvos, ha a tünet elmúlik, de visszajön, akkor szintén orvos, ha elmúlik és nem jön elő, akkor meg semmi felhajtás.

2020. febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Eddig tetrán kenőccsel kentem, de szerintem most a fülemhez veszek még ekcéma elleni kenőcsöt is. Nem tudom mitől lehet mert különösebben nincs új dolog körülöttem. Ekcémája senkinek sincs a családban szóval nem tudom miért/mitől alakulhatott ki, de csak a fülemen van és néha marhára tud viszketni. De most várakozok hátha javul az állapota.
2020. febr. 22. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!