Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha kiderülne,...

Mit csinálnátok, ha kiderülne, hogy hív+ vagytok?

Figyelt kérdés

Hetero pasikent ha kiderülne

..


Öngyilkos gondolatok megfordulnának a fejetekben ?

25évesként



2020. febr. 27. 13:18
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%

7-es! Ha faszsag az, hogy a homokosok kozott terjed nagy aranyban, ahogyan irtad, akkor magyarazd meg a kovetkezot:


A 4000 magyar hiv fertozott 80%-a homoszexualis, ami - lefele kerekitve - 3000 ember.


Van mondjuk itthon kb 5 %-nyi homoszexualis ferfi (atlagban ennyi szokott lenni kulonfele cikkek szerint egy populacioban), ami 500.000 embert jelent.


Tehat az 500.000 homoszexualis ferfi kozott van 3000 fertozott, a 9.500.000 heteroszexualis kozott pedig 1000 fertozott.


Szamold ki tehat, hogy aranyaiban ez mit jelent. Kb azt - kerekitve -, hogy a heteroszexualisok kozott 10.000 emberbol 1 fertozott van, a homoszexualisok eseteben pedig 150 ember kozott van 1 fertozott, ami hetvenszeres kulonbseg!

2020. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A teszteléskor az eredmény kiderülése után nem világosítottak fel arról, hogy milyen korszerű gyógyszerek vannak erre?
2020. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

#11 azért, mert a melegek elmennek tesztre és kiderül, hogy HIV fertőzöttek, azért magasabb arányaiban a meleg fertőzöttek száma. Nekem egy heteró ismerősöm sem volt még soha teszten, ha mennék vérvételre erre nem nézik külön őket. Ezzel szemben minden meleg ismerősöm egy évben min. kétszer elmegy tesztre.

Azzal a ténnyel nem vitatkozok, hogy arányaiban a melegek sokkal-sokkal többet szexelnek és több partnerük van, mert ez igaz az átlagra, de legalább annyi felelősség tudat van bennük, hogy eljárnak tesztre.

Tőlünk keletre egyébként a HIV nagyobb probléma, mert annyira nem védekeznek és nem járnak el pl. az orosz fiatalok szűrésre, hogy ott a fiatal közösség egy jelentősebb százaléka fertőzött, és csak becsülni tudják emiatt a fertőzöttek számát, ami ijesztően sok ember.


Ami a kérdezőt illeti: én is gondolkodtam ezen, hogy mi lenne, ha kiderülne, higy HIV fertőzött vagyok... Hát én sztem írnék egy búcsúlevelet, és inkább nem élnék le olyan életet, ami csak gyógyszerrel teljes. Ugyan ezen logika mentén fel lábbal, vagy kézzel sem akarnék leélni egy életet.

Persze, ezek ostoba gondolatok, valszeg, ha tényleg fertőzött lennék, akkor már átértékelném magamban a lehetőségeim, kilátásaim. Vannak a vöröskeresztnél elvileg ilyen segítőkörök, ahol HIV fertőzöttek beszelgethetnek egymással, hogy milyen az életük, merre tartanak, satobbi.

25 f

2020. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom, vannak segítő körök, de ott a 99% meleg..



Most egy meleg pasitol milyen tanácsra szamitsak párkapcsolat terén ?

2020. febr. 27. 15:20
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszereknek való utánanézéssel kell kezdeni. Olyan alacsony szinten tartják a vírust, hogy nem adható át másnak és minőségi életet lehet élni. Ha gondolod nézz utána.
2020. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
35%
Ertem. Akkor eszerint tevedtem. Mar csak egy kerdesem van: ugy ha tevedek, akkor vajon megis miert erzik ugy a “meleg” ismeroseid, hogy nekik indokolt hiv tesztre jarniuk, a “nem meleg” ismeroseidben meg vajon miert nincs meg ez az erzes? Nem lehet-e esetleg, hogy ez az altalad emlitett allitolagos “felelossegtudat” sokkal inkabb egy realitaserzetet jelent, hiszen tudjak magukrol, hogy a szubkulturajukban mennyivel tobb a fertozott, mint masoknal, azonban meg ennek ellenere is inkabb “basznak” (bocsanat a kifejezesert, de nem tudtam kifejezobbet irni) fuvel-faval, vallalva a kockazatot, mert egyszeruen nem tudnak maguknak megalljt parancsolni!
2020. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Most gondoljatok bele, van 50000meleg Magyarországon, vagy tippem sincs mennyi. Akik rendszeresen járnak szűrésre

És ezek közül is csak hivatalosan 1500-2000 hív fertőzött van köztük Magyarországon jelen pillanatban.

Náluk is azért ha úgy nézzük csak aki nem szerencsés az kapja el.

És itt jövök én szoba, 9000000 hetero közül amiből legyen felfelé kerekítve durván 5000hiv pozitív. Akikről nem tudnak azokat is beleszámolva. Szóval 2019es statisztika szerint el összesen 1800 HIV pozitív regisztrált ember.....én most ezt felkerekitettem 7000re...mert biztos többen vannak. Naszoval heterokent óriási szerencsétlenség elkapni

2020. febr. 27. 15:31
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A mai gyógyszerek olyan modernek, hogy a WHO szerint legfeljebb öt évvel kurtítja meg a várható élettartamot a HIV, más adatok szerint meg egyáltalán nem, ha gyógyszerrel kordában van tartva a betegség és a beteg rendszeresen elmegy a vizsgálatokra.


A HIV mellett lehet teljes életet élni, de érdemes leszokni pl. a dohányzásról vagy egészségesen kell érkezni és jó, ha sportol az ember. Nagyobb az esélye annak, hogy becsúszik a rák, de rendszeresen el kell járnia a betegnek az orvoshoz, hamar ki tudják szűrni. Illetve sok HIV+ embernél alakul ki depresszió, szorongásos zavar, illetve valamilyen függőség, illetve gyakori mellékhatás pl. 20-30 év gyógyszeres kezelés után a csontritkulás vagy valami emésztőrendszeri zavar.


Amióta szedem a HIV-gyógyszert, laktóz- és fruktózérzékeny lettem.

2020. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát én még csak 1 nővel voltam, azt is gumiban, de mivel f.stam, mert egyből nemi betegségi hipochondria járt a fejemben, meg tünetem is lett elszaladoztam szűrésekre. Főleg hivre 3-4 hét után, szerencsére negativ. "Megúsztam" egy gombás/bakteriális fertőzéssel. Amúgy, ha pozitiv lettem volna, sz.rrá prostiznám magam :D De akárkivel is legyen az ember, mindig gumiban! Elég rossz egy életen át gyógyszereznie magát az embernek ez tény, de az öngyilkosság nem mentség. Az ember úgy is szembesül a tetteivel idővel, itt a megoldás a kulcs.
2020. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Van aki azt írja hogy ő nem élne le olyan életet ami csak gyógyszerrel teljes.


akkor akinek csak hallókészülékkel vagy kontaktlencsével teljes az élete az is legyen öngyilkos?

2020. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!