Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meglehetosen milyen magasra...

Meglehetosen milyen magasra novok majd meg?

Figyelt kérdés

- november vegen toltottem be 16. eletevemet (fiu vagyok)

- jelenleg 176-177 cm magas vagyok

- anya 167 cm, apa 182 cm

- batyam 13 evesen nagyon megnyulott, honaponkent 1,5 cm-vel lett magasabb (most 186 cm), viszont nalam sohasem volt ilyen extrem gyorsasagu novekedes. Lehet meg?



2020. márc. 4. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha meglehetősen kérdezed, akkor bizony lehetséges! Mert ha hozzávetőleg kérdezted volna, akkor valószínűleg igen!
2020. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az a kérdés, hogy az átlaghoz képest esetleg 1-2 évvel korábban vagy később növős fajta vagy-e. Az átlagra az jellemző, hogy egyre többet nő, valamikor úgy 14 évesen tetőzik a dolog, aztán lelassul, már egyre kevesebbet nő. Tehát valahogy így: +10, +8, +6, +4, +2 cm és vége... Ha tudod, hogy neked ez a "tetőzés" mikor volt, 13 évesen? 15 évesen? Akkor ez alapján lehet saccolni, hogy már csak, +2 vagy még a +6, +4, +2 mind hátra van... Ennél sokkal okosabbakat nem nagyon lehet mondani. Akik ezt szakszerűen végzik, azok is ezt csinálják, hogy van egy ilyen átlagos növekedési görbe sok ember adatából, ami azért "közelítőleg" minden emberre igaz, és megpróbálják nézni, hogy időben 1-2 évvel el vagy-e tőle tolódva.


(Csak ehhez kell egy ilyen statisztikai görbe, ami mit tudom én hol van... meg hogy neked is legyen rendesen visszamenőlegesen 10 éve minden hónapban feljegyezve a magasságod... mert az ilyen úgy emlékszem, hogy 2 vagy 3 éve ennyi lehettem nem lesz elégséges.) Az, hogy vki összességében magasabb, az azt jelenti, hogy nála a +4, +2 az +4,2 +2,1 lesz. De én ezeket a számokat most csak úgy mondom, nehogy elkezdj ezekkel számolni.

2020. márc. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!