Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy a mai aprócska...

Létezik, hogy a mai aprócska vérvételtől lettem jobban és fogott jobban az agyam? 18/l

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam vérvételen. Szellemileg teljesen le voltam strapálva, ideges voltam, nyúzott, alig bírtam egy helyben maradni, de nem azért, mert annyi energiám volt. Az utóbbi időben nem fog az agyam, mindegy mennyit tanulok.


Aztán vérvétel után, bár a pocsék időjárástól a kedvem nem lett jobb, furcsamód megjegyeztem mindent. A villamoson végig a mai dogát néztem, amiből a pontosan megjegyzendő sorokat az istenért se tudtam megjegyezni, erre ott, négyszer elolvastam és tudtam is. Ötös lett.


Nem magas a vérnyomásom, az arcom mégis vörös, amihez párosul, hogy rettenet könnyen pirulok paradicsommá.


Lehet összefüggés a vérvétel és a hirtelen jött "varázslathoz", hogy könnyebben jegyeztem meg ma a tananyagot?


Ha igen, hogyan lenne lehetőségem gyakoribb vérvételre?



2020. márc. 6. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez inkább pszichés dolog lehet.

Esetleg a vércukor szinteddel lehet összefüggésben. Gondolom, nem ettél reggel.

2020. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, semmiféle csoda meg varázslat nem történt. Csak épp a napnak abban az idejében jobban fogott az agyad. Véradásnál is maximum 2 havonta lehet menni, sima vérvételre sem túl sűrűn, mert ha nincs oka, és oda állítasz a hónapban a 10. vérvételedre, és látják hogy szét van szúrkálva a vénád, nem fogják levenni a vért. Plusz ez a vénádat is szátbaxxa teljesen, maradandó egészségkárosodásod lehet tőle.

Tehát nem, nem mehetsz minden témazáród előtt vérvételre. Amúgyis faxság, max a stressz miatt bepörögtél és ezért miután hirtelen felszabadultál a vizsgálat után fogékonyabb lettél kicsivel, mert nem volt már annyira leterhelve az agyad.

2020. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs köze a kettőnek egymáshoz. Az időnkénti véradás ugyan jót tesz a szervezetnek,de nem az a mennyiség,amit egy vérvétel alkalmával levesznek. Viszont vérvételre éhgyomorra mentél,ugye? És esetleg ettél utána valamit?
2020. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!