Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koronavírus terjedése...

A koronavírus terjedése gyorsnak vagy lassúnak mondható?

Figyelt kérdés

Szerintem kifejezetten lassúnak, én azt "várnám", hogy Olaszországban mára 50-60 ezer beteg legyen.


Több lehetőség is van:

- Ez igenis gyors terjedés, én vagyok buta, nem tudok számolni. ;)

- Az intézkedések ennyire hatékonyak. Bár én még így sem értem teljesen pontosan, mert mire egy városban teszem azt 100 beteg van, ezért erős intézkedéseket vetnek be (minden iskola, munkahely bezár, esetleg kijárási tilalom), addigra az a 100 rengeteg továbbinak adta tovább.


- Gyorsan terjed, csak sokaknál tünetmentes, ezért a valódi szám többszöröse a WHO által nyilvántartottnak.

Ebben az esetben engem a vírus emlékeztet a csókbetegség (mononukleózis) kórokozójára: az emberek túnyomó többségének fogalma sincs róla, hogy lezajlott-e a betegség és mikor, de néhányakat ágynak dönt, kórházi kezelés szükséges, megnagyobbodhat a májuk, fertőzés után hónapokig nem sportolhatnak stb. Volt lakótársam és volt osztálytársam is járt így.


Melyik pontban állhatok közelebb a valósághoz? :D


2020. márc. 7. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Influenzánál gyorsabb a terjedése, csak itt most az intézkedések azért kordában tudják tartani.


[link]


Ha a világszintű terjedést nézzük ez már inkább kezd exponenciális növekedést felvenni... de minimum kvadratikus növekedés ami ráillik.

2020. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni a logaritmikus skálát is... az sajnos nem fest túl jó képet a sárga görbén.
2020. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig minden szakember szerint kifejezetten gyorsan és agresszíven terjed, ami általában nagyobb probléma, mint maga a betegség, hiszen az valóban inkább influenza-szerű.
2020. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán influenzaszerű, tekintve hogy 20x annyi ember kerül kórházba miatta. Fiatalok és középkorúak is, maximum ők ki is jönnek. Ennek ellenére sokan oxigénpalackra szorulhatnak.


Influenzával az emberek 99%-a nem kerül kórházba, és lábon kihordják sokan.

2020. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két és fél hónap alatt több mint százezer fertőzött és 3500 halott és minden kontinensre jut mindegyikből. Ez azért az elmúlt évtizedekben példanélküli.
2020. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A spanyolnátha volt legutóbb ilyen méretű 100 éve. Pont most üljük az évfordulóját.


A halálozási rátája 2.5% volt annak is, azzal a különbséggel, hogy nagyrészt fiatalok haltak meg vérzéses tüdőgyulladásban órák alatt. Több helyen 10-25% is volt a fertőzöttség aránya, és a vírus mutálódott is, 5% halált eredményezve egyes helyeken.


A spanyolnátha idején mindössze 2 mrd ember élt, és épp háború volt.


Jelenleg lényegesen nagyobb az áruforgalom és a turizmus, repülés stb. Nem beszélve hogy 8 milliárdan lettünk.


Valószínűleg maga a veszély spanyolnátha szintű... de reméljük nem fajul el, hála a tudósoknak és az intézkedéseknek.

2020. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!