Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vki tud valamit arról, hogy...

Vki tud valamit arról, hogy esetleg bezárnák az iskolákat-a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Több országban bezárták, be fogják zárni. Bár ahogy ezeket ismerem, mikor már csak harapdáló halottak fognak bolyongani a földön, a magyar iskolákban ott fognak ülni a katedránál a bezárkózott tanárok, és írják a hiányzásokat, mert a kormány nem hajlandó bezárni az oktatási intézményeket..

2020. márc. 9. 21:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
49%
Más országokban azért zárták be, mert kitört a járvány. Magyarországon még csak pár beteg van, azok is karanténban, így valószínűleg nehezen fog terjedni, ne aggódj emiatt amíg nem kezd el ugrás szerűen nőni a betegek száma.
2020. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
A magyar iskolarendszer 90%-át végleg be lehetne zárni mert ami bennük folyik az minden csak nem oktatás.
2020. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Nézd csak:

[link]

Szlovákiában 3 beteg van. Az kevesebb, mint itt a ..9 (jelenleg)

Csak azért kérdezem, mert testközelbe kerültem a helyzettel, mikor egy tanítványom órára érkezett É-Olaszországból, fittyet hányva a karanténra.

2020. márc. 9. 21:18
 4/37 anonim ***** válasza:
67%

Ismerősöm munkahelyén egy csóka 3 hetet volt É-Olaszországban )épp Milánó és környéke) üzleti úton, és lazán visszarendelték melózni hazaérkezés + 1 nappal egy nyitott egybeteres hodály irodaépületbe ahol összességében 4-500 ember dolgozik....


Karantén? a főnöke megmondta lóf***sz karantén jön szépen dolgozni.

2020. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Az a rossz előérzetem van ilyen hasonló sztorik alapján, hogy túl fogjuk szárnyalni az olasz számokat, pedig az viszonylag nagy ország..
2020. márc. 9. 21:45
 6/37 anonim ***** válasza:
61%
Rosszul érzed.Mindent el fognak követni azért hogy nálunk minél kevesebb ilyen beteg legyen megtalàlva.Mar most is erre törekszenek.
2020. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Ha tanár lennél, tudnád, hogy az elmaradt napokat nyáron pótolni kell. Szerintem ne zárják be, amíg nem muszáj...
2020. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Sajnos tanár vagyok, 7#.

És képzeld pillanatnyilag szívesebben pótolnék 1-2 hetet nyáron, mint most folyamatosan szembekerülni a síszünetekről Olaszországból visszaérkező tanítványaimmal, akiknek a szüleit nem nagyon érdekli a karantén.

2020. márc. 9. 22:58
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy ez az ország egy posztkommunista maradvány, ahol a munka MINDENEK felett áll, még az emberek egészsége, élete felett is. Normális országban az lenne az első hogy magasról leszarni hogy hány nap hiányzás meg mennyi tananyag marad el, AZONNAL be kellene zárni minden iskolát, valamint nem létfontosságú munkahelyeket is (szórakoztató szektort és társait). Amúgy sincs normális oktatás az iskolákban, nem attól lesz hülye vagy munkakerülő a gyerek ha most egy hónap kimarad neki. De itt sajnos be van rögzülve hogy a munka és a kötelesség mindenek előtt. És ez nem csak a mostani koronavírusra vonatkozik, hanem úgy általában mindenre: influenzás, fertőző, alig élő betegeknek is be kell menni dolgozni, egyetemen orvosi igazolással SEM lehet 2-3 óránál többet hiányozni adott tárgy gyakorlati óráiról, és így tovább. Itt is most mindenki elvan mert még "csak" 9 fertőzött van és azokat sikerült izolálni, de jó. Épp most lenne a lehetőség hogy egy kellően szigorú szükségállapottal TALÁN, ESETLEG elejét vegyék egy nagyobb járványnak. De neeeem, minek az, amíg nincs káosz addig mindenki menjen csak dolgozni, iskolába, egyetemre. A tipikus tévedés, proaktivitás helyett csak reaktivitás: majd akkor lesznek ezek elrendelve mikor MÁR kitört a járvány és hullanak az emberek. Mert ugye az köztudott, hogy a betegség 2-3 hetet lappang, de azalatt is simán fertőz. Na most elég egy ember akiben benne van de nincs azonosítva (és tuti hogy nem egy ilyen van), aki ahelyett hogy ha nem muszáj kimozdulnia otthon maradna, most majd bejár dolgozni/tanulni, napi szinten használja a tömegközlekedést, ésatöbbi, és szépen megfertőz 200 embert. Ne legyenek hiú reményeink: nem fogjuk megúszni ezzel a 9-10 elkülönített iránival meg debreceni idő emberrel. Gyanítom pár nap és elkezdenek előjönni azokon a tünetek akiket azok megfertőztek (vagy máshonnan kapták el). És ők addig szépen terjesztik a munkahelyen, iskolában, buszon. De ne legyen igazam.
2020. márc. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

" tudnád, hogy az elmaradt napokat nyáron pótolni kell"



És tanár vagyok és semmit nem vagyok hajlandó bemenni nyáron ha iskolabezárás lesz. De 1 napot se.

Majd kiíratom magam betegállományra. Nekem jún végétől aug 25-ig nem létezik az iskola. Mondhat tehet akárki akármi engem nem érdekel.


Ha más nem felmondok aztán majd szept 1-től újra felvetetem magam akárhova. Akkor tanárhiány van hogy csomó helyre mehetek.

Én 1 napot be nem megyek pluszban, történhet tőlem akármi.

2020. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!