Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha súlyosbodni fog a korona...

Ha súlyosbodni fog a korona vírus akkor ez milyen hatással lehet az érettségire?

Figyelt kérdés
Nem olyan válaszokat várok hogy milyen tudatlan vagyok vagy hogy ugyse lesz semmi csak félelmeim vannak attol hogy teljesen elhalqsztják és mielött bárki azt gondolná hogy nem tanultam rá akkor azt megnyugtatom hogy lelkiismeretesen készültem mert komolyabb céljaim vannak

2020. márc. 13. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az utóbbi 2 napban 500-szor megkérdezték.

Még nem lehet tudni.

Az én személyes véleményem, hogy valószínűleg el lesz halasztva (mert a sulikat bezárják, ez csak idő kérdése), de ettől szeptemberben már be lehet majd iratkozni az egyetemek 1. évfolyamaira.

2020. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani.

Ha nem zárják be az iskolákat, akkor semmi sem változik a megszokotthoz képest.

Ha bezárják öket, akkor több variáció lehetséges:

ha csak egy-két hétröl van szó, akkor vagy nem történik semmi, csak a tanév lesz rövidebb, ha hosszabb idö, akkor lehet távoktatás a hátralévö idöben, lehet a tanév meghosszabbítása, vagy az érettségi eltolása a járvány utánra - értelemszerüen a felvételikkel együtt. Ilyen esetekben különleges szabályoakt szoktak felállítani, hogy a lehetö legkevesebb gond legyen belöle.

A legrosszabb esetben vesztenek egy évet, de ez elég valószínütlen, de még mindig jobb, mint ha a járvány miatt komoly egészségügyi problémák vannak mindenhol.


De egyelöre tényleg nem lehet semmit mondani, mert egyrészt nem sokat tudunk a vírusról meg hogy mennyire lehet lassítani vagy megállítani a fertözést, másrészt meg azt sem lehet tudni, mennyi idö, mire megszünik.

2020. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem mert hallottam hogy szlovákiában már 2 héttel eltolták de tudom ott korábban lenne.

Elso kommentelő nyilván mielött rákérdeztem azelött rákerestem de nem találtam de ha meg az elméleted szerint nem lesz akkor hogyan jelentkezhetnék anélkül?

2020. márc. 13. 15:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszul írtam mert azt mondtad el lesz halasztva de ha pl annyira későn lenne akkor késöbb indulna az egyetem?
2020. márc. 13. 15:15
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem valószínű, hogy bezárják a iskolákat. Az egyetemeket a rengetek külföldi diák, és a követethetetlen mobilitás miatt volt szükséges bezárni. Ugyanazok a tanárok oktatják a külföldieket, mint a magyarokat. A magyar hallgatók érintkeznek más hallgatókkal, szabadon járnak az országban, járhattak országunkon kívül. A középiskolások azért jó esetben jobban követhetőek.

Így nem tartom valószínűnek, hogy elmaradjon az érettségi. De ha mégis ez történne, akkor vagy a nyárra tolódna, tehát nem júnkusban lenne szóbeli hanem júliusban.

2020. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ennyit akartam tudni mert ugye en most javitoerettsegit irok mert tavaly szinte ugy rontottam el hogy osztaly elso voltam es most meg 128000 ezret kifizettem es ha elmarast volna akkor az baromira nem lett volna nekem jo de igy mar megnyugodtam
2020. márc. 13. 15:21
 7/12 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, véletlen előbb küldtem el :) tehát vagy kitolódna a nyárra a dolog (amit inkább tartok valószínűbbnek) vagy egy év kimaradna, vagy keresztfélévben indulna az oktatás. De ezutóbbiak nagyon bekavarnának az oktatásba.

Ez off: érdekes, hogy az orvosin, meg etk-n eltolták a klinikai gyakorlatokat. pl a diplomás ápoló szakon az abszolutórium megszerzésének követelménye a 4. Éves nagy gyakorlat teljesítése is. Ha ez nem történik meg, akkor viszont májusban nem lesz államvizsga sem. Az is kitolódik nyárra. Itt nagyon nagy bonyodalom lehet az oktatás terén.

2020. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szamo77db ***** válasza:
És minden egyéb téren is sajnos. Nem tudom, mi lesz a vége. A halaszthatatlan műtéteket mikor és hogy végzik el? Ha egyes gyógyszereket nem lehet kapni, mi lesz azokkal, akik azokat szedték eddig, stb.
2020. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De ha mar csak arra gondolunk akkor a karantennal is csak jatszanak az emberek turelmevel majd ha idaig eljutunk mert az emberek tobbsege nem fog honapokig otthon ulni
2020. márc. 13. 21:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Jelen allas szerint mar mint a haverom mondta hogy orban viktor a tv2 on bejelentette hogy 1-2 honapra bezarnak a sulik esezleg errol valaki tud konkretabbat?
2020. márc. 13. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!