Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni? Félek.

Ilyenkor mit lehet tenni? Félek.

Figyelt kérdés

A jövő héten a munkahelyemen meg lesz tartva egy több mint 100 fős rendezvény (annak ellenére, hogy tilos), azon az alapon, hogy majd nem úgy papírozzák le..

De még ha nem is lennének 100-an, akkor is nagy a fertőzésveszély, hiszen nem tudhatjuk, hogy az elmúlt két hétben hol jártak az emberek. És a résztvevőkre nézve is veszélyes, mert főleg idősek jönnek.

A főnök hajthatatlan, nem fogja elhalasztani, mert ez kell ahhoz, hogy hatalmon maradhasson. Rajta kívül kb mindenki ellene van annak, hogy megtartsuk a rendezvényt, de senkire sem hallgat.

Miközben máshol meg már home office-t rendelnek el, stb, mi meg rendezvényt tartunk.. És nekünk közvetlenül érintkezni kell az érkezőkkel.

Nagyon félek, nem akarom elkapni a koronavírust (meg mást se). (Kérlek, ne gyertek azzal, hogy nem is veszélyes, meg úgyis fiatal vagyok, semmi bajom nem lenne stb. Pánikbeteg vagyok és hipochonder, úgyhogy ez így főleg rossz.)

Mit tegyek?

23/L



2020. márc. 13. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
ne menj
2020. márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De azt nem tehetem meg, hogy csak úgy nem megyek. Akkor kirúgnak. Vagy legalábbis nem kapok fizetést arra az időre, amíg nem megyek. És igen, az egészségem fontosabb, csak albérletben lakom, így ha azt nem tudom fizetni, akkor még nagyobb gáz van.
2020. márc. 13. 19:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz elmenni pár napra táppénzre?
2020. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mesz. Max kirug (nem fog) de akkor meg feljelented, hidd el nem tehet semmit, kovetkezmeny nelkul.
2020. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A táppénzt fontolgatom, de nem vagyok benne biztos, hogy a háziorvos kiírna (nem régóta járok hozzá, nem ismerem még annyira).

Sajnos azt nem merem megkockáztatni, hogy kirúgjon.

2020. márc. 13. 19:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy lehet fertőző vagy, és nem szeretnél senkit veszélybe sodorni. A koronavirus 80%a tünetmentes.
2020. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez esetben 2 hét fizetés nélküli szabadsága küldene, megmondta, hogy aki csak egy kicsit is esélyes, hogy fertőzött, annak ezt kell tennie.

Én viszont nem engedhetem meg, hogy két hét fizetés kiessen.

De ha nagyon nincs más opció, valószínűleg muszáj lesz.

2020. márc. 13. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van munkaszerződésed? NEM küldhet fizetés nélküli szabadságra. A miniszterelnök éltal belengetett pedagógusoknak igért fizetésnélküli szabadságról is egy-kettőre kiderült, hogy törvény ellenes lenne.


Nézd meg ezt:

[link]

Van ingyenes jofógsegélyszolgálatuk is.

2020. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, van munkaszerződésem.

Köszönöm, megnézem!

2020. márc. 13. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én simán elmondanám a háziorvosnak az egészet, hogy miért kérem, hogy vegyen táppénzre.
2020. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!