Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zúg a fülem már 2 órája. Nem...

Zúg a fülem már 2 órája. Nem tudom mi tévò legyek, nem tudok aludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Esetleg elállítható házilag? Javaslatokat tudtok adni?

#fül #házi #zúgás #módszerej
2020. márc. 15. 03:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Meleg segít minimálisan.

Sűrű szövésű zokniba tegyél darált sót; kb ököl méretű kis gombóc legyen belőle. Ha kiszóródik a zokniból, két zokniba tedd.

Ezt a mikróba tedd be 15 másodpercre. Ha nem elég meleg, akkor újabb 15re. Azért ne többre egyszerre, mert a zokni anyagától függően meg is tud gyulladni.


Nyaki keringést lazítani lehet, az is segít. Erőltetett, lassú, hátrafelé történő vállkörzést csinálj egy tucatot. Ez után jobb kéz - bal váll és masszírozd kicsit át a csuklyás izmot. Még jobb, ha valaki még tudja neked, de magadnak is megy. Aztán a nyak hátulján van a csuklyás alatt néhány izom, amit szintén át kell masszírozni. Ehhez jó oldalról egyik kézzel megtámasztani az izom csoportot és másikkal hátulról kör-körös mozdulattal masszírozni. [link]


Következő trükk, hogy meleg ujjaddal benyúlsz a füledbe és óvatosan lenyomod a füljáratod alsó részét. A cél, hogy ne halld a külső zajokat, csak az ujjad által keltett nyomás miatt a vér áramlását. Itt nem a nyomás a lényeg, mert kB akkora erő kell neki, mint egy rovar (szúnyog) szétnyomásához (tehát pici, de pici az kell) inkább az ujj helyzete a lényeg. Ezt a mélyebb morajlást hallgassad jó fél percig. Közben koncentrálja a morajra és ne a fülzúgásra! Ez pszichésen is segít és ami fontosabb, hogy nyugtatja az idegeket. Fél perc után kihúzod az ujjad, csökkenni fog a zúgás. Ha javult, nyugodtan ismételd meg, akár többször is és 10 perc múlva...


Tinnitus esetén fokozza a zúgást a fáradtság, az idegesség, az izgulás, a Láz, a hideg, a zaj, a keringés csökkenése. Ezek ellen lehet fellépni otthoni módszerekkel is.


Segít egy jó meleg fürdő, vagy zuhany is. Már csak az is segít, hogy a zuhany hangjára figyelek.


Alváshoz hangoskönyvet hallgatok. Az elvonja a figyelmem a tinnitusról.


Ha nagyon hangos, nem tudsz tőle koncentrálni.. Hívd fel a Full-Orr-Gégészetet segítségért hétfőn reggel, nyitáskor. A telefon jobb, mint személyesen a fertőzés veszélyes helyzet miatt. (nem csak korona van, hanem influenza, fosós virus és tudő gyulladás is rendszeres így február végén, és most is vannak ezekkel a elég sokan kezelés alatt)


Nekem elég rossz volt az elején. Én pl 3 betűnél hosszabb szavakat ki sem tudtam olvasni és szédültem is és hangosabb volt a zúgás, mint a szovjet hajszárítóm max fokozaton.


Masszázst érdemes tanulni, és kitapasztalni az "ujjazási technikát".



Alváshoz valeriana tea és komló kivonat segíthet. Vagy egy óra futás.

2020. márc. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmit nm tudsz tenni,legfeljebb felkeresed orvost majd.
2020. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!