Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy képes legyek...

Mit tegyek hogy képes legyek egyedül aludni?

Figyelt kérdés

Az egészet azzal kezdeném hogy nálam elmaradt a kiskorban való egyedül alváshoz való szoktatás.Sötétben képes voltam aludni de miután apukám sok minennel ijesztgetett kiskoromban ez megszünt.Egyre ijesztőbbnek láttam az esti vilagot.Ez odáig fajult hogy képtelen vagyok nyitott ajtó mellett aludni is de régen még a sötétítőket is behúztam hogy elzárkózzak.Szóval helyhiány miatt 17 éves koromig édesanyámmal aludtam utana pedig 19 éves koromi felváltva édesanyámmal és a parommal.Lassan fél éve költöztem össze párommal de eddig nem dolgozott éjszakás műszakban.Most vásároltunk egy házat ezért kellett munkát váltania a régiről(jelenleg albérletben lakunk) azért választotta ezt a munkát mivel közel lesz majd az otthonunkhoz és lehet kutyám ami biztonságérzetet tudna nekem nyújtani de bizonyos akadályok miatt a házba majd csak februát/márciusban tudunk költözni.Szóval így télen a legnagyobb sötétben maradtam ezzel a problémával együtt.:/Szóval mikor este elakarok aludni egy erős szorongást érzek érzem ahogy dobog a szivem és nem merem csukvatartani a szemem.Amíg kint sötét van valamiért nem érzem magam biztonságban és halálfélelmem van:/Mivel lehetne ezt a bibit kiküszöbölni?Hogyan tudnék folyamatosan átszokni ezekhez?

Előre is köszönöm a válaszokat ^^



2019. nov. 25. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is félek egyedül, de sötétben még akkor sem merek aludni, ha a férjem ott van velem. Nálunk mindig ég valamilyen villany egész éjszaka, ált. a konyhában, így nincs teljesen sötét, de annyira világos sem, hogy ne lehessen aludni. Ez rajtad nem segítene?
2019. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálam is ég.Régen tv mellett aludtam mára már kevesebb is megteszi.Párom nem tudott aludni a nagy fénytől.Próbáltam ha egyedül vagyok tv mellet próbálkozok meg aludni de sajna így sem ment.Akkor tudok elaludni ha kint már világosodik.Viszont mivel nappalis hallgató vagyok ez nem megoldható.:/
2019. nov. 25. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdések után mindig megállapítom milyen jó a nőknek, mert teljesen szerencsétlenként, életképtelenként is bármikor találnak maguknak párt.

Egyébként a megoldás pszichológus.

2019. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló.Köszönöm hogy életképtelennek titulaltál.Meghat a kedvességed.Tudni illik életem folyamán több olyan dolog is történt velem ami miatt pszihológushoz kell járnom.Elöbb utóbb megoldom majd magamnak akkor ezt is.Rosszabból is feláltam már.A páromat és édesanyamat akartam főként megkímélni azzal hogy írtam ide ami látom irtó nagy hülyeség volt mert itt vagy te mint a mai világ és emberség utolsó mocska,szégyene is bepofátlankodod magad ilyen modorral egy komoly bajban lévő nőhöz aki segítséget mert kérni.Menj vissza a régi korokba ahol a nőt csak szülni tartották se véleménye se akarata nem lehetett a problémáit meg pláne nem oszthatta meg.Még egyszer köszönöm hogy megmutattad az emberség legalját és megtanítottál hogy legközelebb ha belehalok se kérek segítséget.
2019. nov. 25. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg fogod szokni. Én kisgyerekként betegesen féltem az éjszakától, ráadásul külön szobám is csak 16 éves koromra lett. Addigra persze már minden félelmem elmúlt. Már elég idős vagyok, és eljutottam odáig, hogy csak egyedül tudok aludni és csak sötétben.
2019. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

"egy komoly bajban lévő nőhöz"


LOL. Tudod te mi egyáltalán a komoly baj? Mondjuk egy rákos diagnózis, vagy ha elárverezik a fejed fölül a házat, vagy egy betegen született gyermek, ezek komoly bajok. Ami neked van, az egy pitiáner probléma, csak életbácsi természetesen fényesre nyalta a seggedet.

2019. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem nyalta fényesre senki de megtehetnéd hogy változtatsz a modorodon.Ha nem tudnád az alvás létszükséglet romlik a memória gyengül az immunrendszer stb.Mellesleg ha valaki segítséget kér nem tudok miért kell commentet írni ha csak a wc-be valót tudod osztani.Nem önbecsülés rombolást kértem hanem segítséget.Ha erre mint ember képtelen vagy akkor az állatok is tovább tudnak álni tedd te is ezt te együttérzésbajnok.
2019. nov. 25. 21:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Kommentelő.Én is remélem hogy elöbb utóbb hozzászokok.^^És köszönöm a válaszodat^^
2019. nov. 25. 22:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy alvásszakértő. Nézd meg az oldalát és írj neki, hogy tud-e segíteni ebben neked.

[link]

2019. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó valaszoló.Átolvastam az oldalt.Nem tudom hogy tudna e nekem abban segíteni hogy a biztonságérzetem meg legyen.Igazából ha biztonságban érzem magam nincs problémam az alvással.Sőt nappal is elvagyok még ha kint zajonganak is.^^De lehet páromnak segítene.Ő sajnos elég rossz alvó.Köszönöm szépen a válaszodat^^
2019. nov. 27. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!