Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki pszichó vagy szociopata...

Aki pszichó vagy szociopata tudja magáról hogy beteg?

Figyelt kérdés
E kettő közt amúgy mi a különbség mert mindkettőről olvastam a neten de szinte ugyanazt írták, ezeknek hirtelen bekattan az agyuk és akkor bolondulnak meg amúgy normálisak lennének v mi?
2010. júl. 25. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudják, hogy betegek. A pszichopata brutálisan viselkedik, gyilkol is esetleg. Képes megbánást mutatni tettei után.


A szociopata szintén brutális, ám a megbánás legkisebb jelét sem mutatja, egyszerűen nincs lelkiismeret furdalása, bármit tesz.

2010. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi. Viselkedés szintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak, ami gyakran a partner(ek) kihasználásával vagy promiszkuiditással (gyakori partnercsere), házasságszédelgéssel is párosul."

Én ahogy tudom, nincs különbség a szociopata és a pszichopata között, vagyis érdemi különbség nincs, a teszteknél olyanokat mérnek, hogy mennyire tanusít megbánást, félelmet, mennyire tud beleérezni mások helyzetébe, mennyire érzi bűnösnek magát. Elvileg ezekben a kérdéscsoportokban elért pontjaik között van valami külöbség, de még a tudósok között is viták vannak hogy pontosan mi a különbség a kétféle személyiségzavar között.

Egyébként szerintem változó, hogy tudja-e, hogy beteg, biztos van, aki igen, és van olyan is, aki nem...

Egyébként igen, normálisnak látszanak alapból...

2010. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!