Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Frontin vagy kventiax a rosszabb?

Frontin vagy kventiax a rosszabb?

Figyelt kérdés
Valamelyik kell mert nemtudok aludni.most a kventiaxot szedem ,a frontint nem..és így tudok aludni.De volt már olyan h kventiax pont nem volt itthon és frontint vettem be h aludni tudjak.De én csak az egyiket szeretném szedni,szval melyiket?a pszichiaterem szerint a kventiax jobb a frontintól..Hát nem is tudom én rosszakat olvastam a kventiaxról..
2020. márc. 25. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Mind a kettő brutális, de a frontin kicsivel rosszabb. 2 hétnél tovább egyiket se szedd, mert hamar függőséget okoznak. És ha egyszer függővé váltál, akkor a leszokás a brutálisnál is sokkal rosszabb. Én 6 napig voltam ébren non-stop az elvonás legelején, és még nem beszéltem a többi 18 hónapról. Ha úgy érzed, h már hozzá vagy szokva, akkor kérj orvosi segítséget a leszokáshoz, és kezdj el olvasni a témában.
2020. márc. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Kventiax nem az a gyógyszer, amit két hétig kell szedni...

Egyébként egyik rosszabb, mint a másik, de nem is ugyanarra van. Egyik sem altató! Az inkább csak "mellékhatás".

Mindkettő okozhat brutális megvonást, de Frontinról (időszakosan) én magamtól is le tudtam állni, a Kventiaxról nem sikerült.

2020. márc. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fura én kb pár év (napi 0.5-1 mg) Xanaxot úgy letettem, hogy egyszer csak nem vettem be többet.


Volt pár forgológós éjszakám, de egy hét után vége is volt. Enyhe tünetekkel.

2020. márc. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen a frontint én is le tudtam tenni magamtól..Viszont a kventiaxot nem..3napig bírtam nélküle alvás nélkül..Utána kénytelen voltam bevenni.Mondjuk szerintem ha frontint vettem volna be akkor bírtam volna a kventiax nélkül is..csak frontin nem volt pont itthon.Ezért gondoltam h inkább visszaállok a frontinra és a kventiaxot nem szedem.Nekem tényleg csak az alváshoz kell.
2020. márc. 25. 09:48
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy durva antipszichotikum... nagyon nem szabadna altatónak használni, maximum mellékhatásként szedál szerintem.


...

A Frontin meg egy gyors kiürülésű és hatású szorongásoldó és enyhe nyugtató altató. Ugyanakkor rá lehet szokni...



De a két gyógyszer totálisan más!!!

2020. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor inkább a frontin ugye?
2020. márc. 25. 11:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ha választani kell akkor az.


De próbálj meg nélküle aludni, és csökkenteni 0.25-re.

2020. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg fáraszd ki magad. Kelj korán és edzzél sokat...nekem ez vált be.


Igazság szerint egyik szert SEM szabadna altatatónak használni.


Xanaxnál is csökken az altató hatás idővel, bár nekem 5 év után is működik. Valószínűleg mert kiiktatja a szorongást a GABA receptorok érzékenységének növelésével... és alszol mint a tej békésen. Nem is az altatóhatás

2020. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Kventiax egy antipszichotikum. Azt nem csak két hétig lehet szedni. De hirtelen elhagyni se kéne. De nem altató. A frontin se az. Viszont a frontin enyhébb, mert az egy sima nyugtató. De nyilván addiktív. Nekem a Kventiax nagyon nem jött be, mert egész nap nem bírtam felkelni. A frontint meg annyira imádtam, hogy 5 évig annak éltem.
2021. febr. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!