Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a szívemnek és...

Mi baja lehet a szívemnek és mi baja lesz ha elkezdek sportolni? (Többi lent fontos! )

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves vagyok és hát az átlagnál vékonyabb vagyok igazából oka nincsen genetika mert a családomba mindenki vékonyabb fajta. A napi átlag pulzusom 75-85 szokott lenni és eléggé gyakran szokott szúrni a szívem néha napi rendszerességel de néha 1 hónapig semmi fájdalom utána megint elkezd hetente pár alkalomkor de csak pár másodpercig tart. Voltam vele orvosnál nézett egy EKG-t nem talált semmit azt mondta valószinűleg az alkatom miatt ilyen a szívem de tovább küldött kardiologiára amiatt mert tudja hogy izgulok és félek hogy van e a szívemmel valami ott még nem voltam mert már régen küldött és mire kaptam volna időpontot kitalálták hogy a koronavírus miatt nem lesz rendelés. Nyáron elég sokat sportoltam és akkor nem szúrt a szívem de az iskola miatt abba hagytam sajnos a sportolást. Tesi órán ha futok akár 1 fél percet is nagyon elkezd dobogni a szívem a torkomba is érzem ahogy dobog nagyon felmegy a pulzusom. Szeretnék újra elkezdeni sportolni de emiatt nem merek hogy nagyon felmegy a pulzusom. Ráadásul én mindenen izgulok szóval nekem ez nagyon gyakori hogy állandoan magas a pulzusom akár 1 dolgozat akár 1 felelet előtt. De akár csak ha találkoznom kell 1 emberrel akkor is nagyon izgulok. Szoktam számítógépen játszani (CS:GO, Leauge Of Legends, stb...) de ott is ha olyan helyzet van nagyon elkezdek izgulni és ez lenne az eggyik kérdésem hogy játszhatok videójátékokkal vagy hanyagoljam amiatt mert izgulok miatta és felmegy a pulzusom? A másik kérdésem pedig az lenne hogy elkezdhetek sportolni? Mert elkezdek futni 5 perc múlva 180 a pulzusom és félek hogy nekem nem javít hanem nagyon árt a sportolás a szívem miatt.Kérem ha bárki bármit tud javasolni vagy tanácsolni segítsen eléggé bevagyok parázva főleg így hogy tudom hogy nem tudok menni orvoshoz se. Mi baja lehet a szívemnek?

2020. márc. 25. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Sportoláskor először mindig felmegy a pulzus, de kis idő után visszaáll normálisra. Ez mindenkinél így van. Szerintem te túlparázod ezt a dolgot.
2020. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak edzetlen vagy.
2020. márc. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sportolj bátran,hidd el, nem lesz baja a szívednek tőle, épp ellenkezőleg, erősíted a szívedet vele. Attól nem kell megijedni, ha mozgás közbe felmegy a pklzusod, az természetes, nem lesz semmi bajod.
2020. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!