Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért fontos a diéta mellett...

Miért fontos a diéta mellett sportolni?

Figyelt kérdés

Azért mert ha valaki csak kevesebbet eszik az csak a hízást állítja meg, nem a fogyást indítja el?

Szokták mondani hogy 70% az étrend és 30% a sport a fogyást befolyásolja.

Ha én semmit nem sportoltam eddig akkor ha elkezdem akkor fogok fogyni kevesebb étel fogyasztása közben?

Eddig azért nem sportoltam semmit mert pár hónapja szültem, és meg lettem műtve megcsászároztak.

És vigyáznom kellett hogy ne repedjen meg a heg.

Sokan mondták hogy ne erőltessem magamat de ha nem sportolok semmit 1 évig ahogy mondták akkor soha nem fogyok le és nyárig jó lenne 20 kilót leadni.

Segítsetek mivel kezdjem?



2014. febr. 4. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Kezd azzal,hogy összeállítasz egy étrendet,de azt ne a Kiskegyedbők nézd,inkább a shop.builder.hu-n kutakodj!Ott találsz edzéstervet is. Sportolni azért kell,mert úgy sokkal hatékonyabb a fogyás ill. a diéta végére nem leszel löttyedt.
2014. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 VWXYZZS ***** válasza:

Ha a varratokat kiszedték, a seb már leszáradt, nincsenek fájdalmak akkor nyugodtan sportolhatsz. Bár én ezzel várnék azért még 2-3 hónapot. A sportolás alatt nem az erőemelést értem hanem mondjuk egy tempósabb sétát. Vagy ma már megy akkor lassú futás.

Amúgy azért fontos a diéta mellett a sport mert 1. elősegíti a fogyást 2. ad valami formát. Nyugodtan kezdj el egy normális diétát. Lehet, hogy lefogysz majd csak nem biztos, hogy jól is fogsz kinézni. Mert attól még, hogy valaki vékony nem biztos, hogy formás teste van. Az a sporttól lesz.

Ja és kezdésként olvasd el a Sárgakapszulát (google). Ha az abban leírt étkezési tanácsokat megfogadod nyárig simán lemegy a 20kg.

2014. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Sport".


Maradjunk annyiban, hogy ha valaki nem edz, csak a napi rutint végzi ami általában nem elég mozgás, akkor megbetegszik.


Mozgás nélkül nem teljes az élet. A testednek szüksége van átmozgatásra, erősítésre. Ha nem is a hagyományos értelemben vett sportolásra, mert most egy kis foci olyan nagyon sokat nem ad ehhez, de jóga+erősítés, gyúrás, harcművészetek gyakorlása fontos lenne.

2014. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Mozgás nélkül nem teljes az élet. "


Dehogynem. Van más normális és értelmes elfoglaltság is, amitől teljes lesz az ember élete. Én sem jelentem ki, hogy aki nem rajzol, az fél ember.


Kérdező, nem a diéta miatt fontos sportolni, hanem az általános egészség miatt. Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyire szükséged van, akkor fogyni fogsz. Ha többet, akkor hízni.

Ha sportolsz, az növeli az energiafelhasználást.


Egy viszont biztos, most február van. Nyárig (június) nem lehet leadni 20 kilót. Maximum jövő nyárig. Még mozgással se nagyon lehetséges. A gyerekednek egészséges és energikus mamira van szüksége, nem egy éhező, ideges, gyenge és beteg kísértetre. A 20 kg felesleg az tényleg sok (bár nem tudom, mitől számolod, anorexiás versenysúlytól vagy a normális felső határától), le kell adni, de nem 4-5 hónap alatt.

2014. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Maradjunk annyiban, hogy ha valaki nem edz, csak a napi rutint végzi ami általában nem elég mozgás, akkor megbetegszik. "


Ja, és ez sem igaz. Egyrészt nem kap minden dohányos tüdőrákot.

Másrészt nem mindegy, hogy a napi rutinom 8 óra az irodában, a maradék a TV előtt, vagy 8 óra az irodában, a többi a kiskertemben, vagy 12 óra a présgép mellett.

Harmadrészt napi fél óra séta (edzés nélkül) is jelentősen javítja a "túlélési esélyeket".


Tényleg, kérdező! Kisgyerekkel simán sétálhatsz! Nem fél órát, hanem akár kettőt is. Az pont elég addig, amíg az orvos tiltja a mozgást. A séta nem tilos. Attól viszont óva intenélek, hogy a tiltás ellenére edzeni kezdj.

2014. febr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Présgép, séta és kertészkedés NEM mozgatja át a meridiánjaidat, szerveidet. Sosem fog nagy izomterhelést okozni.


Mondom, hogy célzott edzés nélkül NEM lehet megfelelően átmozgatni a testet, kivéve mondjuk ha hagyományos fegyverekkel vadászol, vagy kézzel halászol, tehát vadászó-halászó-gyűjtögető életmódot folytatsz.


Máskülönben az embereknek FOGADJUK EL hogy szükségük van speciális edzésekre, erősítésre és gyógytornákra!


Persze, lehet 10-20 évig, esetleg még tovább ezeket mellőzni de amikor majd 40-50 éves korban elkezdenek fájni az ízületek, tönkremegy a hormonrendszer, gyengülnek a szervek, csoffadt az izomzat, akkor már az utolsó pillanat lesz, hogy felismerje az ember mennyire fontos a célirányos mozgás. Az egész test külső és belső átmozgatása és megerősítése.


Ezt ma nem tisztelik eléggé.. a helyes táplálkozás fontosságát is alábecsülik.. és hol tart a világ? A betegségipar csúcsformába került, az emberek egészsége ramaty, gyengék és befolyásolhatók (természetesen a fizikai sorvadással együtt szellemileg is le vannak húzva).


Ez nagyon nem jó...

2014. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tényleg azt mondták, hogy 1 évig nem sportolhatsz??? Egy sima császár miatt? :S
2014. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem a dokim mondta, hanem akik az egyik kérdésemre adták a választ császáros anyukák saját tapasztalataik alapján.
2014. febr. 4. 09:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég volt egy hasi műtétem, hasonló vágásom lett, mint a császárnál, egy kicsivel lett kisebb. Kb. egy hónap volt, mire minden hétköznapi dolgot újra tudtam csinálni, és 2 hónap után kezdtem újra sportolni, konditerembe járok. Addig egyébként éreztem is, hogy nem esne jól, meg én sem szerettem volna, ha szétnyílik a seb.

Szerintem mindenképpen kérdezd meg az orvosod, mert nem hiszem, hogy egy évig ne csinálhatnál semmit sem. Nyilván nem felüléseket kell csinálni, de egy kiadós, tempós séta, kerékpározás, vagy láb gyakorlatok, kézi súlyzózás, stb. miért ártana pl. 4 hónap után? :S

Szerintem te magad is fogod érezni, hogy mit bírsz, mi esik jól és mi nem, de mielőbb belekezdenél bármibe, azért kérdezd meg mindenképpen az orvosodat.

2014. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

sima császár= nagy hasi műtét...


kérdező: le lehet fogyni sport nélkül is. Csak akkor még kevesebbet kell enni, mint sporttal együtt. Az más kérdés, hogy a sporttal szebben fogsz fogyni, az alakformáló hatások miatt.

2014. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!