Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Roaccutan (10 mg) gyógyszer...

A Roaccutan (10 mg) gyógyszer mennyi idő után kezd el hatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon pattanásos a hátam, vállam és a bőrgyógyász ezt a gyógyszert írta fel. Aki szedte ezt a gyógyszert annak mennyi idő után kezdett el hatni? Illetve egy másik kérdés. Olvastam, hogy csökkenteni kell mellette a nehéz fizikai edzést. Tehát teljesen abba kell hagynom az edzést? Egyébként 2 hete szedem.

2020. márc. 29. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, kb. egy hónap kell, de persze ez egyénfüggő.


Az edzéssel valószínűleg azért kell vigyáznod, mert a Roaccutan elvékonyítja és sérülékennyé teszi a nyálkahártyát. Nekem annak idején kétszer is spontán vérezni kezdett a kezelés alatt az orrom, el tudom képzelni, hogy pl. egy komolyabb guggolás vagy felhúzás szintén okozhat gondokat.

2020. ápr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! En kétszer hét hónapig szedtem. Brutálisan pattanásos voltam arctol derékig. Kb egy hónap után mar nagyon látványos volt az eredmény két három hónap után mar szinte alig volt pattanasom és a kezelés végére a foltok is szépen eltűntek. En nagyon intenzíven edzettem a kezelés előtt és alatt is, semmilyen problemat nem okozott. Kezelés alatt ajánlom a neutrogena tegelyes testbalzsamát és tubusos ajakapolojat, valamint nekem szemcseppet is kellett használni. Kezelés után pár nappal ezeket mar el tudtam hagyni. És habár úgy néz ki a nyár most félig bezárva telik, nagyon figyelj mar most a tavaszi napsütésben is h kend az arcod nagyon erős naptejjel és rövid ujjú felsobe, rövidnadrágba ne menj ki mar most a tavaszi napfényben se
2020. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:D Jövő hét szerdán megyek újra vérvételre (1 hónap használat után), de a hátamon még mindig nem látszódik a változás:(
2020. ápr. 9. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Türelem, még nagyon kis mennyiségben szedd, nekem folyamatosan vitték fel 40 mg-rá ha jól emlékszem és akkor volt igazán változás
2020. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült a kúra?


14-16 éves koromban nekem is elkezdett kipattanásosodni a hátam és a csípőm. Bőrgyógyászról bőrgyógyászra jártam, sok kezelést megcsináltattak velem, krémek, kenöcsok, pl. Zineryt, antibiotikumok, Tenutan, Roaccutan kúra is, 10 év alatt sem segített semmi.


Én két dolgot javaslok.


1. Csináltass allergia vizsgálatot. Sokszor az orvosok rohadtul beszűkültek tudnak lenni és csak a tünetekre koncentrálnak az okok helyett.


2. Ha nem most csinálod a második Roaccutan kúrát, próbáld ki a szoláriumot. Kb. másfél-két hetente egyszer. Nálam ez volt az egyetlen dolog, ami tényleg bevált.


3. Esetleg kipróbálhatod majd az LLLT kezelést. Volt orvos, aki ajánlotta, de a rendszeres kezelést összeegyeztetni a mindennapi élettel nem egyszerű.


Ha hasonló a bőrproblémád, mint nekem volt, akkor a Roaccutan rosszabb, mint a semmi, mert pont attól kell elzárnod magad, ami valóban segítene (fény). Bár a mellékhatásait tekintve ettől függetlenül is inkább méreg, mint gyógyszer.

2022. jan. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!