Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Influenza évente 600 000...

Influenza évente 600 000 ember halálát okozza, a koronavírus fél év alatt 40 000-nél tart, nincs eltúlozva a koronafélelem?

Figyelt kérdés
Tudom a 40 000 nem a valós szám, de a 600 000 is több valójában. Ha a számokat összehasonlítjuk akkor az influenza 7-8-szor halálosabb mint a korona, mégsincs minden évben pánik az influenza miatt.
2020. márc. 31. 21:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Atya-gatya! Te még az influenzánál tartasz? Legyél egy kicsit türelmesebb, még nagyon az elején vagyunk a szopórollernek. Kínán kívül még csak most indul a buli, ha csak az USA így folytatja, akkor csak ott összejön az a 600 ezer, és hol van még Afrika, D-Amerika. Majd egy év múlva térjünk vissza a számokra, addig találgatni felesleges.
2020. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
49%

Javaslom, figyeld a következö oldalt, akkor rájössz, hogy minden nap 3000-4000 ember hal meg pluszban!

Másrészt a koronavírus még csak most indult, felfutóban van, szóval majd két év múlva lehet megmondani, hányan haltak bele.

2020. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%

A link lemaradt

[link]

2020. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 2*Sü ***** válasza:
83%

Hadd érzékeltessem a dolgot.


Március 15-én így nézett volna ki a kérdésed:

„Influenza évente 600 000 ember halálát okozza, a koronavírus fél év alatt 6 500-nál tart, nincs eltúlozva a koronafélelem?”


Egy héttel ezelőtt így:

„Influenza évente 600 000 ember halálát okozza, a koronavírus fél év alatt 20 000-nél tart, nincs eltúlozva a koronafélelem?”


Mi lesz a jövő heti kérdés?

„Influenza évente 600 000 ember halálát okozza, a koronavírus fél év alatt 80 000-nél tart, nincs eltúlozva a koronafélelem?”


És mi lesz a kérdés két hét múlva?

„Influenza évente 600 000 ember halálát okozza, a koronavírus fél év alatt 160 000-nél tart, nincs eltúlozva a koronafélelem?”


És egy hónap múlva?

„Influenza évente 600 000 ember halálát okozza, a koronavírus fél év alatt 600 000-nél tart, nincs eltúlozva a koronafélelem?”


~ ~ ~


És remélhetőleg egy hónap múlva ez nem lesz kérdés, mert nem jutunk el addig. De ehhez az kell, hogy elfogadjuk, hogy nem, nincs eltúlozva az intézkedések mértéke. Az emberek félelme lehet, hogy tényleg el van túlozva, bár nyilván van, aki jobban parázik, van aki kevésbé. De az intézkedések, elővigyázatossági lépések nincsenek eltúlozva. Ez kell ahhoz, hogy a kérdéseben ne 600 000 legyen a szám egy hónap múlva, és ne 6 millió legyen két hónap múlva.


Nem, az influenza nem 7-8-szor halálosabb, hanem 40-ed annyira sem halálos, ha a megfertőződöttekhez arányosítjuk.

2020. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
45%
Téged fizetnek azért, hogy ennyire fogyatékos legyél?
2020. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Ha ugyanolyan szabadon terjedne a koronavírus, mint az influenza, akkor az emberiség (~7 milliárd ember) kb 1-2 százalékát vinné el, ami kb 70-140 millió ember. Az influenza ellen ráadásul van védúoltás, a koronavírus ellen (egyelőre) nincs.
2020. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
48%

Ami leosztva "Every year an estimated 290,000 to 650,000 people die in the world due to complications from seasonal influenza (flu) viruses. This figure corresponds to 795 to 1,781 deaths per day due to the seasonal flu."(forras wordometer coronavirus stats live) azaznaponta influenza szezonban 795-1781 ember hal meg. Van meg kerdesed?

Nezd meg az olaszok napi 800 emberet vagy adj ossze spanyol, olasz, Uk es holland naoi halalozasi szamot. Sajnos ki kell.varni a veget.

De a jelwnlegi ismeretek es tudott fertozesek es halalok szerint mar messze magasabb a halalozasi rataja mint az influenzae (utobbinak 0,1 coronavirusnak 2,3 alegoptimistabbak szerint is, de amig nincs vege a vilagjarvanynak addig ez a szam log a levegoben.


Masreszt influenzat evtizedek ota kutatjak, nagyreszt ismerik, tudjak mikor van szezonja, mikor van vege a szezonjanak angolul szezonakis influenzanak hivjak ...minden evben kicsit valtozik, de azert minden evben keszuloltoanyag a pegutolso varians alapjan. Minden evben javasoljak beadatni a 65 ev felettieknek. Bar rengetegen elkapjak 2 het az atlagos gyogyulasi ido, es csak 1% igenyel intenziv ellatast...ez a koronavirus viszont uj virus, napi szinten, de sajnos egy vilagjarvany kellos kozepen tud ak meg rola egyre tobbet es tobbet, de vakcina meg nincs ellene, aki megbetegszik azoknal 14%ban igenyel altalaban intenziv ellatast. A gyogyulasi ido ilyen esetben joval tobb mi t 2 het...2 het csak a lelegeztetes pl.

Az influenzanal a tudogyuszi az csak egy sokadik es ritka szovodmeny, itt meg maga a virus okoz tudogyulladast sok esetben (sokan labon kihordjak), raadasul ketoldalit mindig azaz ha tudogyulladasod oesz tole akkor nagyon szarul lehetsz...mert nem.olyan mint egy feloldali bakterialis stb....

A magas halalozast ott es az fogja okozni, ahol a megbetegedettek 14 vagy akarhany de igen magas szaszalekat kitevo intenziv elltast igenylo betegeket nem fogjak tudni az egeszsegugyben ellatni.

Intenziv ellatas nem az, hogy anyu hordja kannaszam a forro kamillateat es hutofurdoben vagy es i halalsz, hanem infuzio kell, oxigen kell, oxigenmaszk kell, lelegeztetogep kell, melyaltatas kell...amihez kell anesztes, gep, muszerek, szemelyzet, csovecskek amiben az oxigen fut konnektorok. Ha jartal mar intenzi osztalyon akkor tudnad. Esnem.vicces odakerulni.


A media sajnos nem fujja fol elegge. Az olaszok is az elejen virgonckodtak, most mar nem.

Azt meg mielott valaki ezzel jon csk az oregekre kronikis betegekre veszelyes...melyik betegseg nem? Mindegyik. Ja a gyermekbetegsegek talan azert nem, mert azokon ha atesunk kialakul vedettseg (itt meg errol se tudnak semmit!) Vagy van vedooltas ami x howszu evtizedre szol meg ujraoltas...tehat 80 eves nem.oesz mar baranyhimlos, de influenzas lehet es az ugyanugy kemeny neki de ha bele is hal akkor inkabb a felgyogyulast koveto ujabb fertozesbe pl. Egy tudogyuszit okozo bakteriumba a sok fekves miatt.

Ennel a koronavirusnal meg 80 eves elkapja valoszinu azonnal megy gepre es meg is hal....de ha te elkapod te is lehetsz hetekig gepen. Usaban belehalt egy q5 hos csecsemo. Ja igen vizsgaljak volt e mas alapbetegsege...ez meg a masik. Senki nem tudhatja nem rakos e vagy nem cukros e vagynincs e magasvernyomasa vagy nem bulizta e szejjel mar a majat vagy dohanyozta szet a tudejet. Majd ez a virus eldonti. Megsporolva a szurovizsgalatokat. Morbid nem?

2020. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
24%

Trollkodás.


- Nincs fél éve.

- Kontrollált környezetben van.

- sokkal kevésbé halálos, mint a korona.


[link]

2020. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
58%

Kinában az elsőt december közepe táján diagnosztizálták. Ma március 31 van.

Jelenleg az áldozatok száma exponenciálisan nő. Eszerint: ha ma 2000, 1-én 4000, 2-án 8 ezer, 5-én 48 ezer, 7-én 192 ezer, mit jósolsz húsvétra?

Az influenza évtizedek óta van, a legtöbben nagy százalékban immunisak (mivel kissé mutálódik, nem teljesen), és van ellenanyag. A koronát nem ismerik, nincs immunitás és nincs ellenszer. Viszont amennyivel enyhább sok esetben, annyival agresszívebb. (WHO kivonatos megállapításai).

2020. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
40%

- Tehát szerintetek december 31 fél éve volt. - Értem. Elárulom, hogy tegnap március 31 volt. Ez 3 hónap. Ez - gyengébbek kedvéért - negyed év és nem fél.

De ki vagyok én? csak egy 0%os kötsög, aki tud számolni.

Értem.


- Szerintetek nincs kontrollált környezet. Tehát azért van több államban is kijárási tilalom, és Magyarországon kijárási korlátozás, mert ez nem a környezet kontrollálása.

Értem. Szóval megint én vagyok 0% és ti vagytok a királyok.


- Számok egyértelműen mutatják, hogy a halálozási ráta sokkal magasabb, mint az influenzák esetén. Az R0 szám is ott van egyértelműen.


- Szerintetek vége van a járványnak.

Értem. Nó komment.


:)

Sajnállak benneteket nagyon. Nem lehet könnyű az életetek.

2020. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!