Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van mégis egyre több...

Miért van mégis egyre több ember az utcán, utakon?

Figyelt kérdés

Hát bmeg, hiába emelkedik a fertőzöttek száma, felénk mégis egyre többen jönnek-mennek a városban, az utak ugyanúgy szinte tele vannak autóval, a motorosok vígan rideolnak, satöbbi.


Vége a veszélyhelyzetnek vagy mi? Csak én nem tudok róla?



2020. márc. 26. 09:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem jut el az agyukig, hogy otthon kell maradni.
2020. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többségében már le csengett a pánik és félelem. Egyszerűen xarnak rá.
2020. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%

Mert az emberek rájönnek, hogy ez a vírus túl van hype-olva.

Ha influenza esetén is minden halottat bemutatnának név szerint, és menne fel a számláló, minden elhunytat tesztelnének influenza vírusra, akkor ott is lenne hasonló pánik, sőt nagyobb.


Kiderül, hogy 50000 tünetmentes beteget nem számoltak bele a kínai statisztikaba, így az ismert esetek alapján is csökken a halálozási ráta.


87%-a a tünetmentes fertőzött embereknek szintén soha nem került be semmilyen statisztikába, tesztelve sem lettek, tehát megint csak csökken a halálozási ráta, már az influenza szintje alá.


Brit járványügyi szakemberek szerint GB fele már túlesett a fertőzésen, van párezer halott.

2020. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%

Na, majd mindjárt ideér az, aki pár napja engem oltott le, amikor le mertem írni, hogy felénk mászkálnak az emberek...

Egyébként itt csitult a helyzet, kevesen vannak kint. De valszeg úgy vannak vele, hogy "há múltkor is kimentem, oszt mégis élek, vagyis nincsen ezzel semmi gond". :( Csak éppen így fog egyre jobban elterjedni a vírus, az a baj.

2020. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként az még nem is lenne probléma ha lecsengene az emberekben a félelem és a pánik, amit a média szándékosan tol nap mint nap az arcunkba.

Azt kellene megérteni hogy ettől függetlenül van probléma, és most mindenki feladata az lenne, hogy maradjon otthon.

2020. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Hellmano ***** válasza:
Felénk jó a helyzet, persze szerintem rátett a lapátra az is, hogy a napokban elég hideg volt/van és így kevesebben szeretnek kinn járkálni. Gondoljatok mennyivel könnyebb lenne tartani ezt a ne menj ki cuccot, ha lenne odakinn -10 fok a franc se akarna kimenni a meleg lakásból nem? :D De így tavasszal mindenki kívánkozik kimenni legyen az öreg vagy fiatal... mindenki kockáztat vele valamit, ha tömegbe megy, de tapasztalatom az, hogy az emberek max. 2-sével járkálnak az utcán másoktól távolságot tartva, tehát mindenki próbálja betartani a dolgokat. De ezek az én tapasztalataim, amiket látok. Többször megyek kocsival a városban körözgetek, tehát látom, hogy tényleg valósan kevés az ember.
2020. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%
Felejtsük már el, hogy folyton az influenzával hasonlítgatjuk össze. Persze, influenzában is sokan meghalnak, de mikor volt olyan, hogy egyszerre több száz embernek kellett kórházi ellátás, lélegeztetőgép és az egészségügy annyira túlterhelt lett miatta, hogy életekről kellett lemondani, ahogy az olaszoknál.
2020. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Felejtsd el te, én nem vagyok hajlandó rettegni és pànikolni minden egyes nap, mert kora reggel az az első hír hogy mennyien haltak meg ebbe.
2020. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell panikolni... De bagatelizalni sem kell.. Mindenki tegye azt ami állampolgári kötelessége
2020. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Az autóban ülve nem találkozik más emberrel. Lehet boltba vagy munkába megy, mert muszáj. Ha a motoros elmegy egy körre, szíve joga, ő sem találkozik másokkal.

Nincs kijárási tilalom. "maradj otthon", mert így nem találkozol más emberekkel. Ez a lényeg, ne az, hogy ne menj friss levegőre. De ez már túl magyarázás, plusz egyszerűbb azt mondani a magyarnak, hogy maradj otthon, mert a többség nem képes feldolgozni a social distancing jelentőségét és kivitelezését.

2020. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!