Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem lesz bajom, ha miután...

Nem lesz bajom, ha miután összefogdostam a Bkv-n a kapaszkodót hazafelé, csak sima meleg vízzel mostam kezet evés előtt?

Figyelt kérdés
Miután hazaértem vettem észre hogy elfogyott a szappan.És tusfürdőm sincs.Elmentem wc-re,ezután sima langyos vízzel lemostam a kezem és úgy reggeliztem.Boltba csak 12-kor mehetek le mert fiatal vagyok.Ne aggódjak hogy lehet hogy elkaptam a koronavírust?Amúgy szappannal mosok kezet mindig de most nincs.
2020. ápr. 4. 10:45
1 2
 11/19 szamo77db ***** válasza:
Szerény tartalékot kell képezni. Nekem a fogkrémtől kezdve a textilöblítőig mindenből van egy kis tartalékom. Egy-egy kiszerelésnyi. Így nem érhet meglepetés. Természetesen nem a felhalmozásról beszélek.
2020. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Most már mindegy igazából.


A víz önmagában nem jó. Szappan kell, ami megköti a lipidburkos vírusokat a kosszal együtt és lemoshatod. Illetve szét is szedi a burkot.


Mosópor/mosogatószed is jó lett volna pedig. Pont így működik az is.


Emellett 70% ethanol is jó.


...

De fiatal vagy legalább hamar túlleszel ezen a mókán. Ha idősekkel laksz, vagy 50+osokkal, akkor viszont gond lehet

2020. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#11 én mindig csak egyet veszek tusfürdőből,szappanból ilyenekből mert ezek sokáig elég.Most megszívtam mert minden elfogyott kivéve a mosópor.
2020. ápr. 4. 11:15
 14/19 A kérdező kommentje:
#12 reménykedem hogy nem kapom el.Most először fordult elő hogy csak sima vízzel mostam kezet.
2020. ápr. 4. 11:19
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ha nem volt FFP2-3 maszkod, védőszemüveget... már a levegő aerosoltartalmától is elkaphattad a tömött BKV-n


Az a szerencse hogy általában még mindig kontaktfertőzés a leggyakoribb. Tehát kollégád/barátod stb az arcodba beszéli a cseppeket, vagy köhög is.

2020. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15 se maszk,se kesztyű se védőszemüveg nem volt rajtam.A BKV buszon amivel jöttem viszont kevesen voltak szerencsére.
2020. ápr. 4. 11:26
 17/19 anonim ***** válasza:

5 másodperc langyos víz... ez még szappanos kézmosásnál is kevés lett volna.

Vegyél több szappant, nem drága, legyen otthon egy tartalék.

2020. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bazi meleg viz, mosogatoszer, felhigitott domestos.

Ez orosz rulett volt erosen.

2020. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én hordok maszkot és gumikesztyűt is BKV-n, de még azzal sem fogom meg a kapaszkodót. Szerencsére villamosokon pl. meg buszokon is kinyitják az összes ajtót jelzés nélkül, így azt sem kell nyomogatni. Inkább egyensúlyozok, mint kapaszkodjak.
2020. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!