Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírusos vagyok, vagy...

Koronavírusos vagyok, vagy inkább pánikrohamom vagy megfázásom van?

Figyelt kérdés
Pár napja sokszor éreztem, hogy hideg van a szobámban, és sokszor úgy táncoltam. Pánikbeteg vagyok, és emiatt sokszor szarul vagyok. Alvászavarom is van. Mindennap este túl későn fekszek le, és ágyban volt kis hidegrázásom. Kicsit féltem, hogy koronavírusos vagyok. Tehát bármilyen bajom van, rögtön koronavírusra gondolok. És mivel nagyon félek a haláltól, így ettől is félek, mivel halált is okozhatja, persze nem mindenkinek...Alig vagyok kint, anyum szerint muszáj néha kimennem sétálni. Mert a mozgástól nem lesz hidegrázásom. Sokszor van halálfélelmem, és anyum szerint kezdek depresszióba esni, és megint túlzásba parázni mindenen.

2020. ápr. 6. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Csak hipochonder vagy.
2020. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder vagy.
2020. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A koronavírus az alsó légutakat támadja meg, tehát alapvetően nincs orrfolyás, meg semmi, csak nehéz légzés, erős köhögés, légszomj, és magas láz.
2020. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hipochonder vagy, pszichológusra lenne szükséged!
2020. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem koronavírus. Hipohonder vagy és pánikbeteg is lehetsz. Ez mind pszichés betegség, ami nálad felmerülhet.
2020. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hipochondria, de gondolj arra hogy a víruson az emberek 80%. tünetmentesen átesik, tehát akár az is lehet hogy már túl is vagy rajta.

A haláltól mindenki fél, de meghalhatunk vírus nélkül is egy pillanat alatt bármi is okozza. Hordj maszkot ha ki kell menned, kéz fertőtleníts, mossál kezet, a kilincset kulcsot fertőtlenítsd és nyugodj meg. :)

Ha belázasodsz -tartósan- akkor teszed amit kell, addig csak ártasz magadnak a fölösleges stresszel ami ráadásul gyengíti is az immunrendszered.

Nem tudom hány éves vagy, de 40 alatt 0,2% a halálozási esélyed a meglévő adatok alapján ami ráadásul nagy valószínűséggel még javulni is fog mert az emberek nagy többsége mivel nem szükséges orvoshoz fordulnia/nem tesztelik nem kerülnek be a nyilvántartásokba sem.


[link]


Én is hipochonder vagyok de próbálom reálisan/kevésbé pesszimistán látni a dolgokat.

2020. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 17 éves vagyok, és sok helyen olvastam, hogy egyre többen halnak meg fiatalok is.
2020. ápr. 6. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem inkább a tanulmányaiddal foglalkozz, és ne a vírusról olvasgass.
2020. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előbb töröd el a lábad mint hogy el kapd a vírust. Ne félj tőle annál rosszabb, mivel a stressz gyengíti az immunrendszert
2020. ápr. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!