Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most ez pánikbetegség?

Most ez pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Volt régebben nekem de az nagyon intenzív volt , de most 2 napja inkább szorító érzésem van a mellkasomban meg a tarkómban, félelemérzés, karom is fáj,hányinger, gyomorideg, de kb egész nap.

Amúgy voltam sima EKG-n és azt mondták tökéletes.

Még sem hinném,h ez pánikroham.

Most mi lehet akkor ??


2010. júl. 26. 20:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
perpill verítékezés nincs. meg nem roham szerű az állapot,hanem folytonos tarkó fájás :S
2010. júl. 26. 20:36
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem aggódsz, szorongasz vmi miatt mostanában? nincsenek magánéleti problémáid? Ezeket komolyan kérdezem, mert lehet szomatizáció. Iyenkor az orvosok nem találnak semmilyen elváltozást a szervezetben, mivel pszichés problémák állhatnak a háttérben. Ezen pszichiáter tud segíteni.
2010. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát most lett vége a két éves kapcsolatomnak,aminek annyira rettentő nagy jelentősége nincsen,mert már fél éve nem működött,de gondolom azért ez is benne van a dologban..

Meg mostanában elég sokat buliztam reggelig..

Sokat stresszelek is alapból.

De a kar fájdalom meg a mellkasi az lehet ez??

Vagy mit értesz az alatt,amit írtál ?

2010. júl. 26. 20:49
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig valami stressz okozza. Vagyis feltételezem. Nekem is szokott a mellkasomba olyan szorítóérzés lenni néha-néha egy évbe kb 2szer. Biztos hogy nálam is valami kiváltja, de még nem sikerült kifigyelnem, hogy olyankor aggódok valamin, vagy nemtudom. Én is kis mértékben pánikbeteg voltam. És csak azóta van ilyen. Jah, és nekem is mindent rendben találtak az EKG-n, és a szívultrahangon is.

Szerintem neked is hamar el fog múlni, nekem is csak pár napig tart.

Jobbulást Kívánok!

2010. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De így tegnap este infarktus szerű rosszullétem volt,amitől annyira megijedtem,hogy aztán hajnali 4ig lámpánál feküdtem és nem mertem lehúnyni a szemem,mert mivan ha nem ébredek fel,az járt a fejemben:S

És most este megint érzem a karomban a nyomást. az egész karomban. meg vállaimban.

2010. júl. 26. 20:52
 6/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy nézz meg a neten ilyen relaxációs gyakorlatokat...nem sok idő az egész, napi 10 perc, de lehet többször is egy nap, és nálam az egész jól bevált, ha olyan szarul éreztem magam. Lefeküdtem az ágyra, és relaxáltam. Többféle is van, kísérletezhetsz, neked melyik jó. Én eleinte, a telefonomra mondtam fel a szöveget, és utána visszajátszottam, és arra relaxáltam.

Egy próbát szerintem megér!

2010. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

És neked mik voltak a tünetek?

Meg mennyire volt intenzív? Stb.

2010. júl. 26. 21:20
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát, ha infarktusszerű érzésed volt, meg ennyire meg is ijedtél, akkor ez is az volt.

Akinek egyszer már volt, előbb-utóbb jön a következő, de az "bizonytalanabbul közeledik", nem csap le olyan hirtelen a semmiből, mint az első. Általában a legelsőt 3-6 hónappal követi a 2., aztán lassan ugyan, de sűrűsödnek és megjelenik a folyamatos szorongás is emiatt melléje. Ördögi kör.

Én gyógyszert szedek, így jó. Ki lehet próbálni mindenféle természetes dolgot is, de a vége gyógyszer szokott lenni, már ha az ember nem elégszik meg egy max 60%-os állapottal.

2010. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Azért tanácsoltam a természetes módokat, mert nem hiszek a gyógyszerekben! Szerintem akarattal meg lehet gyógyulni! Jártam pszichiáterhez is, de magyarán mondva szart sem ért. Vagyis annyit azért mégis, hogy a pénztárcám karcsúbb lett.

Nálam azért jött elő ez a betegség, mert egyszer rosszul lettem, és aztán mindig szorongtam, hogy mivan ha újból be fog következni...főleg mert utcán lettem rosszul. De nem szabad a rosszra gondolni, mert ilyen alapon tényleg bármit képes az ember bebeszélni magának...pl...mivan ha holnap elesek, és eltörik a lábam, vagy meghalok. Tudom milyen rossz...mert ez valami olyan, hogy most azt mondom ne gondolj a piros színre, nyilván arra fogsz gondolni. Tehát mikor rosszul érzed magad, tereld el a gondolatod. Bár ez nem olyan egyszerű, mint ahogy hangzik. Foglald le magad bármivel...sétálj, feküdj le, játsz egyet a gépen, stb...

Remélem nem írtam nagyon kuszán...

2010. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem-nem írtál kuszán:)

Én egyébként megnyugodnék,ha "csak" pánikbetegség lenne.

De én komolyan attól tartok,h valami szívbajom van..:S

De főleg a karfájdalom miatt,meg a mellkasi nyomás.

Bár lehet,ezis csak stressz meg ideg ... :S

Meg az a furcsa,h folytonos szorongást érzek,és nem rohamot.

2010. júl. 26. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!