Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most ez pánikbetegség?

Most ez pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Volt régebben nekem de az nagyon intenzív volt , de most 2 napja inkább szorító érzésem van a mellkasomban meg a tarkómban, félelemérzés, karom is fáj,hányinger, gyomorideg, de kb egész nap.

Amúgy voltam sima EKG-n és azt mondták tökéletes.

Még sem hinném,h ez pánikroham.

Most mi lehet akkor ??


2010. júl. 26. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Örülök ha érthető voltam :-)

És a kardiológiára ki utalt be, és miért? Te kérted a háziorvost, vagy miért? Ha ott mindent rendben találtak, hidd el nincs baj, csak az agy képes tüneteket produkálni ha sokat gondolsz rá...ilyen szinten létezik az öngyógyítás. Persze azért csak mert erősen gondolok arra, hogy meghalok nem fogok, de ijesztő tüneteket lehet produkálni...mint heves szívdobogás, remegés, izzadás. Ezért kéne mindennap tudatosítani magadban, és elmondani többször, hogy egészséges vagyok, és nincs semmi bajom. És előbb utóbb erre áll rá az agyad.

2010. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Tudom, én is ebben hiszek,h van öngyógyítás és ön megbetegítés is! Ami lelki eredetű pl a pánikbetegség is.

Még nem voltam kardiológián.

Ma utalt be az EKG-n az orvos, miután elmondta a tegnap esti tüneteimet,ami nem pusztán izzadás meg remegés és erős szívdobogás volt (..)

Előszor a bal karom nyomott iszonyatosan,aztán a mellkas, hányinger, szédülés, felment a vérnyomásom 157-re , a pulzusom viszont alacsony volt és így fetrengtem hajnali 4ig félálomban, mert elaludni meg nem mertem,mert mivan ha infarktus..

Mentőt akartam hívni..

Szóval cseppet sem nyugodtam meg,mert EKG val semmit sem értem, és így kételyeim vannak,h mi lehetett velem tegnap..

2010. júl. 26. 22:10
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor most fogsz majd kardiológiára menni?

Kérj teljes körű kivizsgálást! És ha nem találnak semmit, akkor megnyugszol. Ha meg találnak valamit, akkor azért nyugszol meg, mert megtalálták azt, ami ezt okozza, és tudnak kezelni. Kitartást kívánok, és sok erőt, valamint jobbulást!

És ha nincs szervi baj, ne add fel, ne szedj gyógyszert, mert sosem fogod tudni letenni! Fel a fejjel, pár év múlva már csak emlékek lesznek ezek a rossz dolgok!

2010. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásod, segített ez is :)

Most valahogy meg is könnyebbültem:)

Hát azt nem tudom ,h teljes kivizsgálást hogy tudok kérni,de az orvos gondolom rá írt mindent a beutalóra amit gondolt. Remélem,h azért alaposan megvizsgálnak.

Köszönöm még egyszer! Szép estét:)

2010. júl. 26. 22:26
 15/19 anonim ***** válasza:
Ugyan, nincs mit! Örülök, hogy tudtunk beszélni! Neked is szép estét!
2010. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

21:49-es

A gyógyszerekben nem kell hinni és pont ez bennük a jó. Ha megfelelőt kapsz, akkor mindenképp hat, akkor is ha nem hiszel benne. Ha nem megfelelőt kapsz az persze nálad egy strigula amellett, hogy na ezért nem hiszek bennük.

Az egyéb módszerekkel meg az a baj, hogy muszáj bennük hinni, hogy esetleg hasson és ezért nem jó.

Természetesen a pánikrohamnak is szervi okai vannak alapvetően a lelki tényező csak a katalizátor. Ha nem így lenne a gyógyszer nem csinálna semmit, illetve a stressz miatt már 100 emberből 99 pánikos lenne. De nem az.

2010. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

én is pont így voltam. Pánikoltam, szorították a torkom, sűrűn szedtem a levegőt mert úgy éreztem, hogy nincs elég, vert a víz, de közben a hideg rázott, szorították a mellkasom, zsibbadt a kezem, sírás kerülgetett, féltem sötétben elaludni, ha feküdtem, direkt úgy fordultam, hogy véletlenül se halljam a szívdobogásom, nyomasztott az is, hogy kell mennem zuhanyozni, nem okozott semmi sem örömet, állandóan a betegségeket böngésztem a neten, olyan érzésem volt, hogy meg fogok halni. Volt 24 orás EKGm, szívultrahang, pajzsmirigyvizsgálat, semmit sem találtak, minden hibátlan volt. Megtudtam, hogy jók az eredményeim, utána már elmúltak ezek a panaszok is. Szerintem veled is ez van, doki kivizsgál és megnyugszol. Probált elterelni a figyelmed. Én tudom, hogy ez mennyire nehéz, de ne feledd, minden az agyban dől el.Jobbulást kívánok

19/L

2010. júl. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ugyanezekre a kivizsgálásokra kell nekem is menni.

Ne is mondd ,szörnyű én sem tudtam néha elaludni csak villannyal és én tényleg azt hittem h infarktusom volt... mert több órán keresztül rosszul voltam,de nem torokszorító érzés volt,hanem igen kellemetlen megmagyarázhatatlan hányinger mellkasi kellemetlenség érzés,halálfélelem,bal karfájdalom és azért is féltem mert papám is infarktusban halt meg és neki is tökéletes volt az EKG-ja, sőt mikor legelőször infarktusa volt,akkor utána is tökéletes volt neki az EKG.

És téged mi alapján küldtek 24 órás EKG-ra? Mert azt úgy tudom csak nagyon indokolt esetben teszik ,ha találnak is valami "gyanúsat".

2010. júl. 27. 14:02
 19/19 anonim válasza:
Én kb egy éve pánikolok.helexsr szedek . Nálam a cipralex nem vált be még rosszabbúl lettem.Mostanában megint elég gyakran. Sajnos ez a hőség még csak rátesz egy lapáttal. De én is ezt és még más tünetket érzek
2011. júl. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!