Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető bőr oka?

Viszkető bőr oka?

Figyelt kérdés

Most így a vírushelyzet miatt úgy gondoltam, ha nem muszáj, nem megyek el bőrgyógyászhoz, hátha valakinek már volt ilyen itt is.


Kb. 2 és fél hete elkezdett viszketni a combom belső része, majd szépen lassan tegnapig már majdnem az egész testem. Először azt hittem hogy valami csípés, de a viszketés nagyon különböző helyeken jött elő. Először comb, azték a derekamon, a hasamon és a köldökömnél, aztán egy-két helyen a karomon és a nyakamnál.

Van ahol nem látszik semmi, csak az hogy vakartam, de van ahol látszik egy kisebb pattanás szerű pötty.

Volt valakinek hasonló, mi lehet ez? Érdemes lenne elmenni orvoshoz, egyáltalán lehet menni valahova ilyenekkel most?



2020. ápr. 8. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Pl. Kiszáradás.


Vegyél egy nagyon jó testápolót (anygon jó minőségűt, és a te bőrödnek megfelelőt) és tusolás vagy fürdés után rendszeresen kenegesd. Ha nem ez a baj, akkor érdemes elmenni dokihoz.

2020. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg bármilyen külső jel? Kiütés, vörösödés?

Allergia is lehet.

Nekem előfordul a viszketés de akkor azért mert száraz a bőröm, és valószínűleg a mostani tusfürdőm nem volt jó választás mert láthatóan szárítja a bőrömet. Kis testápoló és elmúlik.

Napi folyadékmennyiségre igyekezz figyelni, ez is közre játszhat. Sajnos én nem vagyok jó ivó. 1,5 liter nagy nehezen összejön de igyekszem tudatosan többet inni.


Természetesen ha nem ez a probléma az gyorsan kiderül, utána érdemes lenne orvoshoz menni. Mérlegelj, hogy húsvétot végig akarod e várni.

2020. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Minden félét kipróbáltam, végül a gyógyszertárban adtak allergia gyógyszert meg kalciumot, hátha az segít, de semmi nem változott.

Valószínűleg várnom kell amíg a vírus időszak egy kicsit lecseng és lesz szakrendelés.

2020. ápr. 14. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!