Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A te környezetedben, ismerősi...

A te környezetedben, ismerősi körödben van olyan beteg, aki akár koronavírusos is lehet, de nem lett tesztelve?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, de bárki lehet fertőzött úgy, hogy ő maga sem tud róla, tünetei sincsenek, csak éppen fertőz másokat.
2020. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kollégáim közül már elég sokan egy osztályról, egy emeletről. 2-3 hete vannak otthon enyhébb panaszokkal. Durva fejfájás, néhányan köhögnek, ingázó, nem múló láz és hőemelkedés. Senkit sem teszteltek sok telefonálás után sem (indok: 40 fok körüli láz, fulladás, nehézlégzés ha ez nincs teszt sincs)

Nemzetközi piacra szállító Bp-i cég, többen jöttek haza ázsiából pl febráur végén, de többen március elején is. Valaki még úgy jött be dolgozni maszk nélkül, hogy 2 napra rá lezárták azt az országot 600 fertőzöttel 😃...


Viszont szerintem mégsem ők hozták be, ha ez corona, hanem az egyik csaj találkozott valakivel aki hatósági karanténban van.


Most vagy azóta már szarrá terjedt és mindenki átesett rajta, vagy hatottak az intézkedések. Március 12 óta mindenkinek kötelező a maszk, 60% váltott műszak és home office. most már szelep nélküli FFP2 is. Rengeteg ethanol mindenhol, és profi laborfertőtlenítés. Igaz azóta a csaj is kidőlt aki csinálta.


Idősebb kollégákat féltem, mert ők viszont bent nyomják az ipart azóta is...

2020. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, de még a hivatalosan regisztrált első beteg előtt. (De ő is találkozott külföldről hazatértekkel, nem is eggyel.)
2020. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert ha ez úgy terjed mint az öregek otthonában, akkor itt simán lehet 60% fertőzöttség is, ha már ennyi ember tünetekkel van otthon..rengeteg tünetmentes lehet.
2020. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak furcsaság szintjén említem meg: Édesanyám (62 éves) decemberben egy az egyben produkálta 2 hétig a koronavírus összes tünetét, elmondása szerint életében ilyen rosszul nem volt, pedig megélt már rákot, pajzsmirigyes, magas vérnyomásos. Mindezt úgy, hogy egy vidéki városban, egy kisebb létszámú munkahelyen dolgozott és még csak nyomokban sem volt szó a járványról. Természetesen emiatt nem is tesztelték, de lehet, hogy meglepődnénk, ha most néznék az antitesteket...
2020. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából bárki lehet/lehetett az, mert az esetek nagy részében teljesen tünetmentes a fertőzés.
2020. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem több ismerősömet sem tesztelték, mert nem volt nehézlégzés meg 40 fokos láz, csak 38-39, fejfájás meg torokfájás. Minimum 5 ismerősömöm végigment.

Ellenben én tegnap voltam a sürgősségin más probléma miatt, de lázam is volt, ezért a covidos váróba küldtek. Kivizsgáltak beöltözve rendesen, vérvétel, minden ami szem szájnak ingere. A végén elküldtek egy másik osztályra,miután itt már 4 órát eltöltöttem. A vírus tünetei közül csak a láz volt meg. A varóban lévő többi embernek is csak láza volt max, de nem voltak vírusosak. A másik osztályon meg szabályosan lecsesztek, hogy a sürgősségin miért nem végeztek el rajtam gyorstesztet. A nővér 1 perc alatt megcsinálta a gyorstesztet, megbökte az ujjamat, rácsepegtette egy kis tartóra, arra rá 2 csepp kontroll oldat és 2 perc múlva negatív a tesztem. Nem kértem, nem könyörögtem érte, mint ahogy mindenhol olvasni, csak egy teljesen más problémával bementem a sürgősségire.

Szóval én ebből azt szűrtem le, hogy hiába mondják, hogy telefonálj, ahelyett hogy bemész, akkor max lebeszélnek a tesztről meg maradj otthon 2 hétig. De ha véletlen most van lázad egy masik betegség miatt, már bent vagy a kórházban, akkor mrg lazán letesztelnek a kérésed nélkül is...Tuti ha a zöld vonalat hívtam volna és torokfájás is lett volna, akkor azt mondják, hogy maradjak a fenekemen otthon...

2020. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!