Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vírushelyzet miatt áll fent...

A vírushelyzet miatt áll fent nagyobb kockázat mondjuk futár szolgálatoktól rendelni? ( GlS stb) Egyik ismerősöm azért nem mer rendelni, mert fél, hogy elkap valamit a csomag által.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 15. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
...vagy a futár által.
2020. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt kifelejtettem.
2020. ápr. 15. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyobb a kockázat mintha ő menne el megvenni a cuccot.
2020. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ami futárral jön, azt leteszem a sarokba, másnap-harmadnap nyitom. Ha nagyon kell ami benne van, akkor én nyitom, párom belenyúl, kiveszi ami benne van (a belseje mire odaér hozzánk, biztosan covid mentes már), a doboz megy ki, én meg kezet fertőtleníteni.
2020. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4. írta, lehet a csomagot néhány napig pihentetni, ha nem sürgős a tartalma. Olyan kutatási eredményt még nem láttam, hogy bármilyen felületen egy hétnél tovább életképes maradt volna a vírus. Ha meg gyorsan kell a cucc / még így is aggódik, akkor szépen le lehet fertőtleníteni a dobozt is és akár a tartalmát is.
2020. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A GLS meg a DHL futárok kapnak maszkot+ kesztyűt.Emelle én az így érkezett csomagot karanténba tettem 7 napra, hogy tuti legyen a dolog.Bar kicsit gáz hogy így él az ember,de ez van..
2020. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha peches vagy, bárhol elkaphatod, ha szerencsés, még akkor sem, ha fertőzöttel fogsz kezet. Engem ez hidegen hagy, ételfutártól rendelek heti 1-2 alkalommal, megtehetném, hogy az ajtó elé kérem, mert előre fizetek, de én nem szeretek félelemben élni, csörög a futár, kimegyek, átveszem a csomagot és kezébe nyomom a jattot, ugyanúgy, mint máskor. Általában van rajtuk maszk és kesztyű, de nem mindig. Gondolom, náluk van fertőtlenítő, elvileg kéne, ha ő akarja, használhatja, én nem állok neki a csomagolást hipózgatni meg "karanténba" rakosgatni a vacsorát..
2020. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Èn ès a baràtom folyamatosan rendelünk internetről van gls ami Magyarorszàgròl jön nèmeten keresztül ide franciàba, van màs ami kìnàbòl èrkezik a postàssal ès àtvesszük, a futàr lerakja nemis kell közel menni hozzà, illetve nem is kell alàìrni ilyenkor. Illetve a csomagot kint hagyom 3 òra hosszàig nem nyulok hozzà vagy ha behoztam akkor is lerakom egy sarokba alaposan kezet mosok àtcserèlem a ruhàm ( ha nagy csomag ès hozzàm èrt).ès vàrok 3 òràt kb. Ha ezt betartod nem kapsz el semmit.
2020. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 órás "karantén" nem létezik!!


Mint már köztudott, akár egy hétig is életképesek a vírusok különböző felületeken.

2020. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!