Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet ezzel a helyzettel...

Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? (alkoholista apa)

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy apám alkoholista, ahogy a címben is írtam. Én a lánya vagyok 17 éves, van egy 15 éves húgom, és anya. Így élünk négyen.


Apát úgy kell elképzelni hogy egyáltalán nem agresszív (se alapból se piasan), nem szokott velünk veszekedni, se kepszakadasig inni. Általában itthon iszik munka után (ekkor kevesebbet) vagy hétvégente többet. Ritkábban eljár haverokkal kocsmába. Tehát neki az ivas már mondhatni teljesen napi rutin, egyfajta szükséglet, de nem változik meg tőle. Pl ugyanúgy főz, takarít, elbeszélget velünk. Maximum annyiban szokott más lenni hogy ilyenkor kicsit más stílusban beszél még szokott mondani hulyesegeket de ez a része inkább vicces mint bármi mas. De szinte minden nap iszik egy közepes / nagyobb mennyiséget és ez nyilván káros egészségére mert már évek óta tart ez az állapot.


Beszéltem anyával erről, o azt mondja hogy probalkozott már megbeszélni apával de nem tud mit kezdeni a helyzettel, és mivel igazából csak magának okoz kart vele apa, nem is balhezik emiatt.


A pia finanszírozása igazából nem gond mert apa nagyon jól keres.


Próbáltam már vele is beszélni erről de általában de mindig elzárkózik vagy elvicceli a dolgot. Azt mondja hogy neki így jó, tudja hogy valószínuleg előbb még fog halni, de minket tisztességgel felnevel, megpróbál jó apa és jó férj lenni de ennyi, nem érdekli hogy 65 vagy 80 évesen hal meg. Most 43 egyébként


Szerintetek hogyan lehetne egy ilyen emberre hatni? Egyszer egy értelmesebb pillanatában egy komolyabb beszélgetésben mondott valami olyat hogy boldogtalan mert ő igazából nem akart gyerekeket és családos életet, de ha már így alakult akkor megpróbál helyt állni. Persze nem így mondta de én ezt vettem.ki belőle.


2020. ápr. 16. 03:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Erzelmesebb* bocsi
2020. ápr. 16. 03:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia

Kívülről sajnos Te nem tudsz rá hatást gyakorolni. Önmagának kell belátnia, eldöntenie hogy nem akarja ezt az életvitelt folytatni.

A komolyabb függőségeknél ehhez általában valamilyen mélypont kell.

Ez viszont nem kell hogy szügségszerűen valami súlyos dolog legyen.. Pl lehet a jövő héten elveszíti a telefonját vagy valami, és az ilyen "negatív" helyzetekben van olyan hogy az ember megunja azt amit csinál. Ilyenkor ha ott vagy mellette, és finomán rávilágítasz hogy amit csinál az mennyi negatív dologgal jár, az ő számára, és a környezte számára is - és hogy van más lehetősége is, csak el kell határoznia magát - akkor van esély hogy hallgat rád, vagy valakire (aki közel áll hozzá) akiben megbízik.

Viszont arra fel kell készülni hogy egyedül nem biztos hogy abba tudja hagyni (ha akarja se) mert a függőség az egy komoly dolog. Ha próbálkozik, de nem bízik magában, vagy egyedül nem sikerül neki - akkor érdemes addiktológushoz, vagy más szakemberhez fordulni..

2020. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lényeg h ne akard kioktatni, megváltoztatni.

Azt láttasd vele h mennyivel jobb lenne - ha nem így élné az életét ahogy..

Vagy valami ilyesmi ;)

2020. ápr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szakemberhez nem akar menni. Beszéltünk már erről.
2020. ápr. 16. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4

Igen, én aztán megértem, mert 17 éve drogfüggő vagyok..

Most tudom nem ez volt a kérdés de én jó erős 5 éve akarok leszokni, leállni a cuccozással. Illetve már nem akarok, mivel a sok év alatt rájöttem h nem tudok. Most mivel én súlyos függő vagyok, rajtam már csak egy bentlakásos kb 1 éves rehab segíthetne. Viszont én sem megyek be! Így viszont látom h ilyen max 5 évem jó ha van vissza.. De nem félek a haláltól, már sokszor voltam a közelébe. Volt hogy perceken múlott h újra tudtak éleszteni..

Csak azért írtam le, mert én nem akarok már semmit az élettől. (35 éves vagyok)

Mivel nincs célom, és így gondolkodom, és valószínű h egyedül nem tudok leállni - ezért sosem lesz "normális" életem, és záros időn belül meghalok.

Így is hozzá lehet állni, és én ezt is el tudtam fogadni. Mivel annyira félek a rehabtól!


Neki kell elhatározni h le akar állni.

Ha nem tud egyedül - akkor csak mások segítségével van esélye (olyanokkal akik már kijöttek belőle).

Ha nem tud végigjutni ezen a két "úton" akkor pedig nincs mit tenni...

2020. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja viszont az én példám az súlyosabb, mert nem italozok hanem pl heroinnal lövöm magam.

Az ő esetében nem ilyen gáz az egész, szóval simán lehet h ha így marad minden ahogy most (és nem súlyosbodik a függősége) még akkor is "átlagosabb" életet tud élni.

Minden esetre neki kell eldöntenie h mit akar kezdeni ezzel az egésszel.

2020. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én úgy látom hogy tudatosan kontroll alatt tartja magát az esetek 99%-ban, hogy 10 sör helyett csak 6-t iszik meg a nap folyamán, vagy 5 feles helyett 3-t munka után. Sokat számít ez, pláne hosszú távon. Ő tudja magáról hogy függő és beteg ember, de "nincs miért változnia", hogy őt idézzem. Elsősorban olyan válaszokat várnék akik jártak hasonló cipőben.
2020. ápr. 16. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs erre jó válasz sajnos, csak rajta múlik. Amíg nem akarja letenni mert ez neki így komfortos addig nem fogja.
2020. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!