Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti több helyre jártok el,...

Ti több helyre jártok el, mióta járvány van? Többet mozdultok ki?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim nagyrésze diplomás, van pár szakmunkás is.

A legtöbbjüknek szünetel a munka vagy home office van.


Mióta járvány van folyamatosan mennek mindenfelé.

Szerintem 1 nap nem volt, amikor egész nap otthon lettek volna.

Biciklizni, erdőbe, tollasozni, labdázni, napozni. Meg a közös filmezések, közös kocsikázások stb.

Van aki idősekkel lakik. Van aki a párjával. Van aki egyedül.

Az elme években amikor nem volt vírus, jóval kevesebb ilyen program volt.

Most meg minden nap.

Húsvétkor is mindki ment a családjához, olyan is akinek egészségügybe dolgozik a rokona akihez ellátogatott.


Ez ment egész márciusában, áprilisban. Eddig senkinek semmi baja. Nem volt senkinek semmi tünete és az ismeretségi körnek az ismeretségi körében se volt.


Annyi változott, h a sok fős találkozók megszüntek.

Helyett 2 max 3 emberes programok vannak.


Igaz a boltba nagyobb az esély a megfertőződésre, mert mióta csökkent a nyitvatartás és délelőtt nem lehet menni, azóta olyan tömeg van a boltokba mindig, h 20cm-re állnak az emberek egymástól. Fffp3-as maszkot, védőszemüveget meg senki nem visel, nincs is senkinek, nem is kapható. Így egy boltba 200-300 ember egyszerre lélegzi be egymás levegőjét, tüsszentését stb. az is aki a sima orvosi maszkot viseli, mert azon átmennek a vírus méretű dolgok.


De akkor is fura, h ezt az időt sokan nem arra használják, h magukkal jó kapcsolatba kerüljenek.

Megtanulják elfogadni az egyedüllétet vagy a csak családra redukálodott közeget, bár ha sokat vannak együtt ugyanazok akkor a társas magány kialakul.


De ha elmegyek sétálni, embereket távolról elkerülve. Bár a boltba akkor is 200-300 emberrel vagyok egy zárt légtérbe...

Szóval ha elmegyek sétálni látom, h a város üres de amik úgymond elszeparáltabb helyek, mint erdő, nem belvárosi park, vízpartok na ezek tele vannak. Járvány előtt erdőben, vízparton egy két embert láttam elvétve, múlt pénteken meg kb. 80 ember ült a vízparton egy kis homkos részén, sose láttam ennyi embert ott.



2020. ápr. 17. 01:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Home officeban vagyok (mint ahogy ezelőtt 3 éve is) és csak boltba megyek csütörtökön és pénteken, az egyik nap anyukámnak is vásárolok. Múlt héten postára is be kellett mennem, de ennyi.

Sokan már csak azért se maradnak otthon...

2020. ápr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Hogyan, amikor minden szar bezárt? Én tényleg próbálom fenntartani a korábbi életem, de kb minden zárva van.
2020. ápr. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanúgy bejárok dolgozni, túrázni viszont nincs lehetőségem, mert tőlem messze vannak ezek a helyek, úgyhogy én kevesebbet járok el, időm nem lett több. Munkahely, vásárlás, posta, kutyasétáltatás a környéken.
2020. ápr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem, hetente 1x vásárolni megyünk, hétvégén pedig a szüleimhez. Mivel ők is ugyanígy minimalizálják a mászkálást, egyáltalán nincs félnivalónk. Sétálni, biciklizni is szoktunk, úgy lehetetlen elkapno, max. egy kozel meg egy tüsszögő,köhögő emberhez
2020. ápr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Dehogy, szinte sehová. A munkám során nagyon nagy veszélynek vagyunk kitéve, így a mi munkánk effektíve szünetel, váltva járunk be heti egyszer aféle “ügyeletre”.

Itt viszont minden bezárt, ha akarnék se tudnék sehová se menni. Eddig ami rendszeres volt, az edzés, csináltattam körmöt, túráztunk sokat. Utóbbit hiányolom leginkább, edzeni lehet itthon is, de a túrázás hiánya nagyon megvisel.

A heti egy munkán kívül egyedül vásárolni járunk heti 2x, mert a nagyszülőknek is mi vásárolunk és ők már nehezen tudnak egy hétre előre gondolkodni, így kénytelenek vagyunk 2x járni egy héten.

2020. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

10-14 naponta megyek bevásárolni: ez általában két élelmiszerboltot és egy patikát jelent. Hetente kétszer látogatom meg anyámat. Húsvétkor elmentem hozzá, de valamelyik nap úgyis rá kellett volna néznem, hogy mi van vele + én vittem a húsvéti ételeket is, szóval ez nem plusz alkalom volt, de kétségtelen, hogy vasárnapra időzítettem az aktuális látogatást.

Máshova nem megyek (nem, mintha nem esne jól, bár nekem sok munkám van itthon is, nem érek rá szórakozni)

2020. ápr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon jófej ismerőseid vannak.


Majd amikor azt mondják járj ki, akkor meg otthonmaradnak.


Az meg szimplán felelőtlenség, ha van olyan f..sz valaki hogy idős emberekkel lakik mamahotelben és úgy jár ki, kockára tenni az életüket.

2020. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Mert egy egyedül lakó 30-as párnak tökmindegy, max lebetegszenek pár hétre, nagy eséllyel túlélik.


..'de ha valaki a 60-as szülőkkel él? Az vigyázzon már rájuk.


Középeurópában ezért ilyen durván magas a halálozási ráta 8.6%


[link]


Meg lehet nézni milyen országokkal játszunk egy ligában halálozással. Csehek (6K), Norvégia (6K), Izrael (12000 fertőzött)


Megy mindenki ide oda, ezért a 15000 fertőzött itt is... csak nem tesztelnek senkit.

2020. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Bírom, mikor a tudatlanok hirtelen virológusok lesznek és idejönnek pampogni meg pontozgatni :) Sétálással, biciklizéssel nem lehet elkapni. Ez egy vírus, nem kell neki természetfeletti tulajdonságokat tulajdonítani neki, hiába ír az index mást. Bezárkózni sem kell a lakásba, mert semmi értelme. Minimális fertőzött van Mo-n
2020. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aki idejött lepontozgatni a válaszokat, esetleg beszélhetne a főnökeimmel is, hogy ugyan már engedjen minket otthonról dolgozni, és akkor nem kell elmennem a boltba, mert tudnék otthon fogadni futárt, ha enni akarok (ha van még időpont nem 2 évvel későbbre), nem kellene elmennem a postára azokért a küldeményekért, amik nem férnek bele a postaládámba...
2020. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!