Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon segíthete...

Hogyan, milyen módon segíthetek egy bulimiás barátnőmön?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy bulimiás a szomszédomban lakó lány, akivel papírvékony fal választ csak el minket, de egyre komolyabb a gyanúm azok alapján, amit erről tudok, ami biztos, hogy jó ideje hallom öklendező hangját rendszeresen, néha naponta többször is, amire először refluxra tippeltem vagy allergiára, vírusra, ám akkor ugrott be a bulimia gyanúja, amikor egyszer hallottam, hogy éppen hazaért és rögtön azután azonnal az öklendező hangot hallottam, ő meg minden bizonnyal barátnőivel volt kajálni valahol előtte.


Jóban vagyunk, nem vagyunk napi kapcsolatban, de jó barátnők vagyunk, mármint amikor összetalálkozunk, mindig jól elfecsegünk, de mélyebb beszélgetéseink eddig nem nagyon voltak.


Az is erre a gyanúmra ad okot egy kicsit, hogy ő alapvetően egyedül is nagyon hangosan él, hangosan telefonál, meg mindig megy nála vmi zene és hangosan énekel is vele, míg én szinte láthatatlan életet élek, mindig meg is lepődik, amikor megtudja, hogy itthon vagyok, mert én csendben élek, még ha zenét is hallgatok vagy filmet nézek, csöndben teszem, hogy csak én halljam és pláne, ha nála mindig szól valami, vszeg nem hallja az én életemet. Amikor pl. először hallottam egy hétvégén, hogy aznap többször is öklendezett és egy-két nappal később összetalálkoztunk, amikor mindig rácsodálkozik, hogy én még élek, meg itthon vagyok, mert tényleg ritkán botlunk egymásba és valahogy szóba került az is, hogy hány napja ki sem mozdultam a lakásból, mintha még valami ijedtséget is láttam volna az arcán, hogy tán gondolta, hogy hallottam az öklendezéseit.


Értelemszerűen nem akarom felhozni neki a témát, ám aggódom érte és segíteni szeretnék neki, tudom, hogy szakember segítségére van szüksége, mert ez lelki betegség és ez is az elsődleges célom, hogy keressen fel valakit, aki tud segíteni, de azt sem tudom, hogy hogy közelítsem meg ezzel az iszonyatosan nehéz és intim témával, mert amennyit már rég tudok erről meg úgy alapból hobbim a lelki segély és a konyha-pszichológia ;) , még a legközelebbi rokonai és barátai elől is biztosan titkolja, ha tényleg ez a baja.


Első lépésként tehát azt kéne megtudnom, hogy bulimia vagy más, lehetőleg csak testi (már ha van ilyen egyáltalán...) okokból öklendezik fennhangon rendszeresen, de ezt sem tudom, hogy hogy közelítsem meg ezzel...


Hozzátenném, hogy nem Magyarországon élek, hanem egy sokkal közvetlenebb országban, ahol az emberek amúgy is sokkal nyitottabbak, hangosak és szívesen beszélgetnek egymással, mint a mediterrán országokban, ám az nem jelenti azt, hogy nem lehet lelki betegsége valakinek és én aggódom miatta, felebaráti szeretetemből.


Keresgéltem infót magyarul is, angolul is, de tán a túl aggodalmam miatt nincs elég türelmem magamtól tovább kutatni, hanem azért kérdezem itt a teljes magyar népet ;) , hátha van valakinek ebben tapasztalata, amit nagyon örülnék, ha megosztaná velem. Előre is köszönöm a gyakorlati tanácsokat, amiket sürgősnek érzek!



2020. ápr. 17. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

"Jóban vagyunk, nem vagyunk napi kapcsolatban, de jó barátnők vagyunk, mármint amikor összetalálkozunk, mindig jól elfecsegünk, de mélyebb beszélgetéseink eddig nem nagyon voltak."


:D :D :D


Nincs neked saját életed? Mit mással foglalkozol amikor mégcsak nem is ismered csak felszinesen?


Lehet az se igaz amit kérdez.


Nagyon naív csaj lehetsz kérdező...


A világbéke, meg a pandák helyzete nem aggaszt?

2020. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, kapkodva írtam, de aki akarja, az így is megérhette a lényeget és van saját életem, de ettől még aggaszthat a másé is, nem egyedül élek ezen a bolygón. Vajon te vállat rántanál, ha naponta többször is hallanál öklendező hangot a szomszédodból, a számodra ismerős illető hangjával fűszerezve...?


A vesszőhiányaidról nem is beszélve, amely legalább annyira foglalkoztat, mint a szomszédlány testi és lelki egészsége, a világbéke vagy a pandák helyzete. Ezek közül az eredetileg feltett kérdés aggaszt egyedül, a többi csak érdekel, lényeges különbség.


Van saját életem, a kérdés, hogy vajon neked van-e, ha csak ennyire tellett tőled, hogy nekem beszólj, hasznos segítség helyett.


Valaki más?

2020. ápr. 17. 18:14
 3/6 anonim válasza:
Esetleg ha áthívod magadhoz, vagy átmész hozzá (tudom, tudom, karantén, de na), megkajáltok, és utána még együtt vagytok. Ha feszült lesz, indulna, vagy kitessékelne, az elég árulkodó jel, persze lehet, hogy tényleg csak nincs kedve hozzá. Ha nem vagytok napi kapcsolatban, valószínű nem fogja elmondani, mert eme mentális betegséggel küzdők féltve őrzik a titkukat. Ettől függetlenül szíved joga próbálkozni, csak nehogy tolakodásnak vegye... nagyon vigyázz vele. Meg rá is:)
2020. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem, ha olyan helyzetbe kerültök, jelezd neki, hogy meghallgatod, nyitott vagy rá. A bulemia fokozott szégyenérzettel jár, kerüld az olyan kommunikációt, melyeben esetleg megsértenéd, szégyent keltenél benne. Add tudatára, hogy szívesen segítesz akár szakembert keresni, ha neki nem megy.
2020. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, két utolsó válaszoló, mondtam a barátomnak is, aki ledöbbent a gyanúmon és elkezdett ő is nagyon fülelni aggódva, mondta is, hogy ő is hallotta öklendezni, de nem hiszi, hogy az lenne, mert szerinte ez inkább ételallergia...


Mindenesetre magamtól is arra a következtetésre jutottam, hogy igyekszem a bizalmába férkőzni és jó barátnője lenni, hogy segíthessek neki, köszi a válaszokat!

2020. ápr. 23. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha régóta tart nem hiszem, hogy bulímia. Én is az vagyok, bevallom így anonim és két hónap után hangtalanul, öklendezés nélkül jön szinte gyomorrándításra, adná ki a gyomrom, mert megszokta. Ő viszont ha öklendezik akkor erőlködik.

Ezzel nem zárom ki, hogy az lenne, de én nem gondolom. Kellemetlenül érintene ha a szomszéd ezzel átjönne. Esetleg noname bedobhatnál a postaládájába egy pszichológiai újságot vagy szórólapot a témáról, ha az akkor hasznát veszi ha szeretné, ha nem szeretné akkor a te unszolásodra se tenné.

2020. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!