Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orr és az agy között van...

Az orr és az agy között van kapcsolat, azaz valami feljuthat az ember agyába?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 18. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Téged ez a veszély nem fenyeget.
2020. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Az idegszövetben terjedő vírusok például igen.


[link]


Közvetlen össze van kötve az agy szaglóközpontjával.


Persze ettől nem kell félned, mert az agy fizikailag el van szigetelve. Kivétel ha feldugsz egy ceruzát 😃jó mélyen...

2020. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként a SARS2-nek is vannak idegrendszeri tünetei gyakran. Pl szaglásvesztés.


Előfordul hogy az szaglórendszer idegsejtjeit is megtámadja.

2020. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Igen, ezért sem szabad túl erősen orrot fújni, mert az agyad is kifolyhat az orrodon😐☹️
2020. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kérdés ugyan valóban viccesnek hangzik, de: Én láttam kórházban olyan beteget, aki egy légúti fertőzést kapott el és és a kórokozó szétterjedt a gerincvelőben, amitől agyilag is totál zavart állapotba került. Nagyon súlyos volt, át is vitték a Lászlóba, nem tudom, egyáltalán életben marad-e.
2020. ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A kérdés ugyan valóban viccesnek hangzik, de: Én láttam kórházban olyan beteget, aki egy légúti fertőzést kapott el és és a kórokozó szétterjedt a gerincvelőben"

Kezet foghatsz a kérdezővel!

Az nem az orrában volt.

2020. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A veszettségvírus például axonokon terjed...

Bárhol bejut, az visszaterjed.


Ezért is használják az idegtudósok retrográd jelölésre. Beszúrod az állatba valahol periférián, és fluoreszkálni fognak az idegsejtek, mondjuk az agyban. Mert még ugrál is a szinaptikus kapcsolatokon.

2020. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne. A szagok például.
2020. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 7 : A légutakban, de és az orr és torok igen közel vannak egymáshoz..

" A Streptococcus elnevezés egy egész baktériumnemzetséget jelöl. Az ide tartozó kórokozók között vannak kifejezetten hasznosak is, melyeket a gyógyszer- és élelmiszeripar is használ (ezek a normál bélflóra alkotóelemei). Más tagjaik azonban nagyon kártékonyak, mivel gennykeltőek, képesek gyulladást okozni a tüdőben, a torokban és akár az agyban is. A felső légutakba jutva torokgyulladást idéznek elő "

2020. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!