Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 45-48 a pulzusom. Nem kevés?

45-48 a pulzusom. Nem kevés?

Figyelt kérdés
Egy okoskarkötővel mérem, de ahogy a nyakamat megérintem kb. reális lehet. 2-3 hónapja elkezdtem kocogni/futni (~6:30-as idők), 10km-t le szoktam tolni 3 naponta, szóval edzésben vagyok. Normális ez a pulzus nyugalmi állapotban?

2020. ápr. 27. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

normális

fiatalabb koromban sportoltam én is és annak ellenére, hogy túlsúlyom van most és lusta disznó vagyok, nekem sem megy 52-58 fölé a nyugalmi

meg valamennyit csal az okoskarkötő is, esetleg számold meg egy órával, elsősegély vizsgád volt gondolom volt, úgyhogy nagy eséllyel kéne tudjad mérni

2020. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
67%

Az, hogy mennyire kevés, az attól is függ vannak-e tüneteid. Bradycardia egyébként 60 alatti pulzus.

A szív lassan ver, nincsenek olyan jellegzetes tünetei, de ha a családban előfordult már szívritmuszavar, érdemes időnként kardiológiai kivizsgálást elvégezni, a lassú szív nem tud megfelelő mennyiségű vért pumpálni, és ez hosszú távon komolyabb problémákat okozhat.


Szédülés.

Látászavar (fekete foltok).

A túl lassú szívverés ájulást, eszméletvesztést okozhat.

Hirtelen fáradékonyság.

Előfordulhat pulzus kihagyás.

2020. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így sportolva, reális. Megerősödik a szívizom és kevesebb ütéssel tud ugyanannyit pumpálni.
2020. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Őszintén szólva ezt megnézetném. Persze sportolsz, de csak 2-3 hónapja futsz, ami szinte semmi még és a tempód is csak 6:30. Ez nem leszólás, kezdőként ez nagyon szép eredmény, csak az a gond, hogy hosszú évek sportja viszi le ennyire a pulzust. Én kb 10 év versenysport után tapasztaltam hasonló pulzust. Persze minden szervezet máshogy reagál, de szerintem ezt akkor is nézesd meg, mert nem normális.
2020. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért az okoskarkötőben én nem annyira bíznék. Azoknak optikai pulzusmérője van és az eléggé pontatlan. Számold le, vagy mérjed mellkaspánttal ami EKG elvű, vagy akár vérnyomásmérővel, az is kiírja az átlag pulzust. Egyébként az sem mindegy, hogy mindig ilyen alacsony, vagy ez egy fáradt este az ágyban fekve ennyi. Amúgy nem irreális, nekem volt már ennél alacsonyabb is, 41-42, ez napszaktól, fáradtságtól, sokmindentől függ. Általában azért 50-60 között van. De én évek óta futok heti 40-50 km-t és egyéb kardio sportokat is űzök, szóval az alacsony nyugalmi pulzus ennek is köszönhető.
2020. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 válasza:
100%
nekem 38 is volt már , teljesen normális ha edzett vagy, hozzáteszem a karkötő azért nem polarH10...
2020. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!