Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz valaha menstruációm?

Lesz valaha menstruációm?

Figyelt kérdés
Egy időben le voltam fogyva(kb egy évig) diétáztam drasztikusan, akkor ment el a menzeszem. Utánna is vékony voltam, magamhoz képest. Nem anorexiás, de a határán mozogtam. Utánna beláttam hogy nem lesz jó ha folyamatosan koplalok, és híznom kell, normálisan enni az egészségem érdekében. Annyira ki voltam éhezve, hogy normális evéssel eg, két hónap alatt 10 kilót felszedtem. Nem tudtam elfogadni a testem így hiába próbáltam.. A koplalásom hánytatásba ment át. Ez kábé egy két hónapig tartott, heti egy nap biztos volt, mikor hánytam. Hál isten rájöttem, mekkora butaságot művelek,és le tudtam álni vele. Mostmár hónapok teltek el, egészséges a súlyom, és én is jól érzem magam.. Viszont menzeszem továbbra sincs. Fogok valaha még menstruálni? Nőgyógyász hormonkezelést, fogamzásgátlót írna fel. Csak gyógyszerrel hozható vissza a menzesz, vagy a szervezetem magától is képes lenne rá egy idő után?

2020. ápr. 29. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 évig nem volt, amikor fogytam, utána visszajött.
2020. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leírnád kérlek picit részletesebben? (akár privátban, ha itt nem akarod) mennyit fogytál? Egyszerre csak úgy visszajött?
2020. ápr. 29. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:

15 kilót fogytam, 45 voltam, 165 centihez. Nem hirtelen fogytam, kb fél év alatt.

Akkor jött vissza, mikor visszahíztam 49/50-re. Azóta nincs gond, nem kellett gyógyszer, semmi.

2020. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni hány cm és hany kg vagy?

Nekem pl úgy, hogy 173 cm vagyok 59-60 kg alatt nincs menstruációm. Azaz most se 56-57-tel. Alkati dolog is sajnos, hogy ki mennyivel képes mentruálni. Én meg nézek, hogy a velem egymagas, 50 kilós lányoknak megvan. Tehát attól meg, hogy xy-nak jó, neked nem biztos hogy elég az a súly. Szóval ez is állhat a háttérben.


A másik tippem meg, hogy tényleg csak idő kéne még. Nagyon összezavarhattad a szervezeted és több idő kéne, hogy tenyleg biztonságban érezze magát. Esetleg kereshetsz valami teát, nekem egyszer a cickafark segített. Szóval szerintem a hormonkezelésbe még nem kéne fejest ugrani, mert ha nem menstuálsz és adnak egy hormont, akkor csak addig lesz meg amíg szeded, tehát ha abbahagyod és nem lenne meg amúgy is magától, akkor megint ki fog maradni. Ja és próbálj meg ne rástresszelni arra, hogy meg kell jönnie, mert úgy csak azért se fog. Meg ha nem vagy meg több 18-nál, akkor nem olyan nagyon furcsa, ha nem jön meg néha. A mentruáció a jéghegy csúcsa ami csak akkor van rendben, ha minden más is, amint valami kicsit borul az elsők között fog a menzesz is felborulni. De ezt persze a sok hormonokkal beállított szervezetű nő nem éli meg... a gyógyszer általában csak a tünetet kezeli, nem a valós problémát.


Egyébként nagyon nagyon legyél magadra büszke, hogy meggyógyultál az evészavarokból, tényleg le a kalappal!

Remélem tudtam valami hasznosat is mondani :)

2020. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tanuld meg az Aviva tornát, nekem is az hozta vissza anorexia után. Meg persze a normál bmi tartományban kell lenni és rendesen enni.

Légy türelmes, a szervezetnek idő kell, hogy helyrejöjjön. Teljesen fölösleges és káros lenne emiatt most hormont szedned.

2020. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Az aviva tornát is 4 hónapig kellett csinálnom hetente 2x, mire megjött. De megjött, és azóta is megjön.
2020. ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam az aviva tornát, fél évig rendszeresen. De akkor még nagyon vékony voltam, így szerintem amiatt nem jött meg.172cm vagyok és 60kg most, előtte 50 kg voltam.
2020. ápr. 30. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!