Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik szerint korai volt...

Akik szerint korai volt enyhíteni a korlátozásokon, szerintük hogy kellett volna?

Figyelt kérdés

Rengetegen írják, hogy korai még enyhíteni a kijárási korlátozásokon.

Ezek szerint az emberek szerint mikor kellett volna enyhíteni? És hogyan?

Mert valamikor muszáj, a vírus nem fog eltűnni. Tehát bármikor enyhítünk, utána nyilván várható, hogy növekedni fog valamennyire a megbetegedések száma. Akár május 4-én enyhítenek, akár június 4-én, akár július 4-én... Nem úgy működik, hogy ha még tovább otthon ülünk, akkor egyszer csak elmegy a vírus.


A másik, szerintetek melyik az enyhítésnek az a pontja, amitől hirtelen megugranának a betegszámok...? Szerintem nem különösebben kockázatos egyik enyhítés sem.


Oké, hogy kinyitnak a boltok, de higgyétek el, a könyvesboltokban, de még csak a ruhaboltokban sem lesznek nagy tömegek. Egyrészt mert a vírus előtt sem voltak, esetleg a Glamour-napokon, másrészt meg azért sokan félnek még annyira, hogy továbbra sem fognak shoppingolni.

Higgyétek el, a strandok sem lesznek tömve ebben a kb. 20 fokos időben...

Az éttermeknek a kerthelyisége lesz nyitva, ez kb. olyan mintha a sétálást ötvöznéd a kajarendeléssel.


Sétálni, kirándulni, rokonokat látogatni meddig is eljártak egy csomóan. Aki mászkálni akart, eddig is mászkálhatott, aki meg tart a vírustól és óvatos, ezután sem fog hirtelen utazgatni és összefogdosni mindenhol mindent.


Szóval nem nagyon értem a felháborodás okát. És tényleg, szerintetek mit kellett volna tenni, meddig várni?


2020. ápr. 30. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugy, hogy a kormany nem szarik az allamplgaraira, tamogatja a fizetesuket elvesztoket normalis penzzel, es a tonkrevagott vallalkozokat.

Es tovabb.

Egy dolog viszont igaz. Nem tesztelnek, tehat a fertozottek szama sokkal magasabb, de a halalozasok szama messze alulmarad valoban. Csak a szerencsen mulhat, akar tenyleg a BCG-oltas miatt van, ha nem lesz ezutan berobbanas.

2020. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek a "korlátozás" ellenére is szartak bele az egészbe.

Ahol élek, kisebb település, ott is.

A rokonaim egy része is szart bele.

Most hogy úgymond feloldják ezt a szinte nem is létező korlátozást még jobban beindulnak az emberek.

És hidd el, simán mennek az emberek majd étterembe, élni fogják az életüket, sőt még durvábban, mivel másfél hónapig le voltak tiltva ezekről a dolgokról.


A halálozási arányról meg kamuznak. És arról is hogy csak krónikus betegek halhatnak meg.

Néha az az érzésem itt ezen az oldalon, és máshol is, hogy az emberek annyira egoisták, hogy egyszerűen nem hiszik el, nekik is vagy a hozzátartozójuknak is lehet baja.


A gazdasági része viszont para, szóval tényleg nehéz ez a helyzet.


Járvány halál vs emberek tönkremennek, mert nincsen munkájuk, cégek, vállalkozások megszűnnek, öngyilkossági hullám


Én nem pánikolok, én már elvesztettem a munkám, és veszélyeztetett is vagyok. :D

2020. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éppen ezért nem kellett volna már az elején sem korlátozni. Akkor még az esetszám is 100-ada volt. Elcsesztünk 6 hetet, meg egy fél gazdaságot.
2020. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!