Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eléggé kétségbe vagyok esve,...

Eléggé kétségbe vagyok esve, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A kijárási tilalom idejét a legjobb barátnőmnél töltöttem, aki végig egyedül lett volna, ha én nem megyek fel hozzá, mert az anyja kint dolgozik külföldön, Németországban. A barátnőm vérnyomásos beteg, és asztmás, vagyis, ha elkapja a vírust, lehet, hogy nagyon csúnya vége lesz. Az anyukája nemsoká hazajön, és a barátnőm nagyon fél, hogy meg fog betegedni, mert busszal jön és ott sok ember lesz, messze is van, biztos ki is száll majd a buszból. Félünk, hogy a barátnőm is elkapja majd, de nincs hova mennie, csak hozzám tudna, két hétre, de nem akar jönni, mind mondja, hogy nem akarja zavarni a családomat, hiába mondok neki bármit is. Nagyon kétségbe van esve, hogy megbetegszik, és esetleg belehal a vírusba, én is nagyon féltem, de nem tudom hogyan tudnám megoldani a helyzetet. Kétségbeesésében még az öngyilkosság is megfordult a fejében, nagyon megijedtem emiatt. Egész éjjel semmit nem aludtam, figyeltem, hogy minden rendben van-e vele, nem tudom mit tehetnék. Esetleg tudna valaki tanácsolni valamit egy ilyen helyzetre?

2020. máj. 9. 00:36
 1/4 Justtogotsomething válasza:
100%

Legfőképpen úgy gondolom, hogy le kéne nyugodnod. Az öngyilkosság gondolatával pedig ne törödj, mivel ilyen hülyeség miatt fölösleges bármi ilyenen gondolkozni. Ha nagyon nem szeretne hozzátok menni, (ami ha annyira félti az egészségét érdekes) akkor hadjad. Az anyukája vegyen fel olyam maszkot ami ténlyeg a legkisebb nyálcseppeket is megfogja (magyarul nem házi és nem a legolcsóbb maszk) és tartson kb. 2 hétig nagyobb távolságot. Ennyi. Nem bonyolult ezt vírus sem megállítani, ennyit kell tenni és ha mindent jól csináltatok akkor meg van oldva.


Neked pedig tényleg meg kell nyugodnod, mert fölösleges izgulni ilyen módon. Nyílván jobb lenne neked is és neki is, ha nálatok lenne 1-2 hétig, de ha nem akarja akkor marad a 2. Opció :)

2020. máj. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anyának kellene karanténban lennie két hétig. Ez most az előírás. Csak valahol máshol kellene töltenie, mint ahol most a barátnőd van. Az anyának is fontos (vagy kellene lennie) a gyermeke élete... tehát valahogy az elkülönült karantént kellene valahogy megoldanotok.

Nem lehetne addig az anyuka nálatok? (Ez csak egy tipp.)

Mert ezen kívül, csak az a lehetőség van, amit te is javasoltál a barátnődnek, de ő nem akarja...

2020. máj. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem beszélgess el vele. Túl reagálja. Egy influenza is elvihetné ha ennyire beteg,vagy bármi, hiszen minden betegség legyengíti az immunrendszert. Vegyen fel maszkot,kesztyűt. Próbáljon távolságot tartani az emberektől, fertőtlenítőzzön mindig. Nem lesz baj.
2020. máj. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkos akar lenni, mert pár százalékos eséllyel elkaphat egy betegséget, amibe - ha elkapja - szintén pár százalékos eséllyel belehal? Hogy mi? Nem túl okos, ha ez így van. Amúgy ha ennyire fél, az anyukájának kellene beruháznia, hogy magánúton teszteltesse magát, ha negatív, utána nyugodtan hazamehet, ha pozitív, akkor értelemszerűen ne találkozzanak.
2020. máj. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!