Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom fejleszteni az...

Hogyan tudom fejleszteni az onbizalmamat?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés onbizalmam van, régen tobb volt, csak sok sérelem ért és nem tudok kilábalni belole.. már szinte mindent megpróbáltam olvasok onfejleszto konyveket, nézek olyan filmeket, és kozosségi oldalakon is ritkábban vagyok, de ha kikell menni barátokkal vagy emberek kozé már nagyon szorongok
2020. máj. 14. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem pszichoterápia segített.
2020. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sikerélményekkel.

Illetve, ha ki kell menni és akkor szorongsz, akkor menj ki minél többször. :) Majd belejössz és elmúlik a rossz érzés.

2020. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aki ilyen tanácsokat ad szerencsére életében nem találkozott a szorongással.
2020. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kilépsz a komfort zónádból.

Pl.elkezdesz egy új dolgot, akár sportot, hobbit, tanfolyamot, megtanulsz főzni stb..Ne nagy dologba vágj bele kezdetben, hanem kicsibe, így sikerélmények hamarabb érhetnek. Szerintem az az érzés, h.meg tudtad csinálni, belekezdtél vlmibe, emeli az önbecsülésedet, önbizalmadat. Ha a kommunikációval is vam problémád, akkor is ki kell lépni a megszokottból. Magadat kell kényelmetlen helyzetekbe belevinned pl.idegenekkel beszélni.

2020. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Csak annyi kell hozzá, hogy munkáddal (legyen az szellemi, fizikai, sport, művészet, stb.) keress annyit, hogy a magánéleted is kellemes legyen.
2020. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!