Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi lehet? Hogy menjek így...

Ez mi lehet? Hogy menjek így fogorvoshoz / fül-orr-gégére, szájsebészetre, stb?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy ösztönösen elkezdek öklendezni, ha a számban matat bármilyen doki. Nem félek a fájdalomtól, de emiatt rémálom kezelni... Nyilván szégyellem nagyon, akármilyen kedves is a doki egy idő után ezt megelégelné. Nem direkt csinálom, és nem a kezelésektől, hanem ettől a hülye reakciótól stresszelek előre. Egy idősebb nőről tudok, akinek ilyen problémája volt, neki se tudtak minden vizsgálatot megcsinálni. Azon is gondolkodtam, hátha magánban alkalmaznának bódítást / altatást.

2020. máj. 15. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Gégereflex. Nem tudok az alternatív fogorvosláshoz hozzászólni. Csak annyit javaslok, hogy esetleg próbálj meg a lélegzetedre koncentrálni, lassan lélegezz, vagy jöjj rá, mi tereli el a figyelmed, sokaknak sikerül, akik hasonló problémával küzdenek.


Megértő, türelmes fogorvosok elfogadják pl ha kézjeleket ad a páciens, pont mielőtt öklendezne (de időben jelezd neki, mert némely művelet nem szakítható félbe azonnal, csak másodpercek múlva). Érdeklődj pl háziorvosodtól stb, hogy ismer-e ilyen fogszakorvost! Sok szerencsét kívánok!

2020. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kipróbálom mindenképp! :)
2020. máj. 15. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyakorold otthon, matass a szádban
2020. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem így működik. Amúgy néha még a fogkefétől is hányingerem lesz, ha egészen hátul tisztítom.
2020. máj. 15. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz eset lehetsz.
2020. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahogy te is, hogy gyk-n éled ki magad egy kérdezőre. Én erről a jelenségről nem tehetek, de te magadról igen.
2020. máj. 15. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orrodon vedd a levegot. En nem vagyok oklendezos, de mikor a fogsoromrol mintat vettek, feltapasztottak a felso ivemre a muanyagot azzal a hideg, sarga anyaggal... Vegig ert az egesz szajpadlasomon, teljesen hatra a torkomig. Ha visszagondolok is elkap a hanyinger. Na ott majdnem kitaccsoltam. :D akkor mondtak, hogy orron vegyem a levegot, az csokkenti az ingert.
2020. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez jó tipp, igyekszek majd tudatosan odafigyelni, ha megyek!
2020. máj. 15. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!