Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért alacsony a vérnyomás...

Miért alacsony a vérnyomás felső értéke?

Figyelt kérdés
Általában a normális kategóriában szokott lenni (120/80 körül) de ma érzem hogy nem vagyok a toppon, émelygek is kicsit meg a mérő felső értéke is alacsony, de az alsó nem, 90/80at mutat. Anyám már ezen idegeskedik, hogy ha a két érték összeér akkor inkfarktusom lesz... tegnap elég jól berugtam, sört is ittam meg pálinkát is, többször is hánytam, mindezt úgy, hogy valamikor délután 2-3kor ettem, egész este nem. Szerintem ez miatt van az egész, kicsit megterheltem a szervezetem tegnap és ennyi. Szetintetek ez lehet kihatással vagy más?

2020. máj. 17. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
"ha a két érték összeér", akkor már nem kell aggódni, megállt a szívműködés, csak azt kell eldönteni, hogy hamvasztásos legyen, vagy koporsós?
2020. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehidratáció.Igyál sok vizet
2020. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es: ragaszkodom a hagyomanyokhoz, koporsos legyen minden felekepp :D de gondolom nem 0/0ra gondolt hanem pl 82/82re ha ez lehetséges
2020. máj. 17. 17:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet ez az oka, mert az alkohol miatt csökkenhetett a szervezeted víztartalma. A vérnyomás okai között az úgynevezett szekunder típusú kiváltó okok egyike a csökkent víztartalom. Úgyhogy amíg nem egyenlítesz, addig alacsony marad
2020. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!