Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális dolog ha...

Mennyire normális dolog ha üreges a mandulám?

Figyelt kérdés

Már régóta így van, lehet mindig is így volt csak nem tűnt fel. Többször voltam már fülorrgégészeten mióta feltűnt de sosem jutott eszembe rákérdezni. Krónikus nátha miatt voltam meg fülgyulladás miatt többször is, de mindig megnézték a mandulámat is és sosem mondták hogy gond lenne vele.

Néha a tükörben feltűnik hogy kis fehér bigyók vannak a mandulámon levő lyukakba ragadva. Olyankor kinyomkodom fogpiszkálóval. Szinte biztos hogy ez étel maradék és általában már büdös is.

Nem gyakran látom a mandulámat. Kb. évente meglátom a tükörben véletlen hogy van benne valami. Most pl. azért tűnt fel mert fogínygyulladásom volt és a fogamat alaposan bekentem.

Ti mit tudtok erről?



#mandula #üreges mandula
2020. máj. 18. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Az életben nem hallottam még ilyet, de szerintem inkább ne piszkáld a manduládat.
2020. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Detritus. Nem kajamaradek. Ha gyakori, az kronikus gyulladasra utal.
2020. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Mandulakőnek hívják a kis fehér bigyókat. Youtube-on keress rá tonsil stone néven. Az gyakorlatilag mindenféle szennyeződés ami összegyűlik a mandulában lévő kis kráterekben.
2020. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3. Leírta amit akartam. Nekem is vannak mandulaköveim, könnyen megtapad minden a lyukakban. Nem veszélyes, csak gusztustalan
2020. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nektek kijön magától? Vagy ti is kinyomkodjátok? Vagy érdemes időnként fülorrgégésszel kiszedetni?
2020. máj. 18. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs mandulakövem de egyszer kíváncsiságból megkérdeztem a háziorvost mi ez és ő mondta, hogy Listerine szájvíz rendszeres használata segít a megelőzésben.
2020. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fehér bigyókat Detritusnak hívják valójában csak a köznyelvben mandulakő. Ezek a mandula járataiban alakulnak ki. Mindenkinek van. Tenyleg mindenkinek. Csak nem látszik az emberek többségénél mert a mandulába van aztán egyszer csak kijön és -picike és észre se veszi.


Eléggé puha, összemorzsolható és iszonyúan büdös.


Ha sok van akkor azt jelenti h a mandula nem működik megfelelően.


A mandula amúgy mindenkinek üreges belül. Járatok vannak benne. Sok embernel látszódik is. Mint nálad. Tüszős mandula gyuszi szövődménye.

2020. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nektek kijön magától? Vagy ti is kinyomkodjátok? Vagy érdemes időnként fülorrgégésszel kiszedetni?"


Nem érdemes kinyomkodni. Többet ártasz vele. Lehet, hogy az az 1-1 darab kijön. De a többi ami mélyebben van amit nem látsz azok nem. A nyomkodással csak azt éred el, hogy beljebb tolod őket és nem igazán éri meg. A mandula nyitott szerv. Összekötésbe van a mellkassal. Tályognál is a mellkasba megy a genny azért életveszélyes a mandulatalyog.


Szóval ne nyomkodd.


Az orvos se tud mit csinalni. Csak műtéttel szűnik meg vagy magától de erre kevés az esély.


Amúgy igazad van abban h ételmaradek. AZ IS. Baktériumok, ételmaradékok és egyeb dolgokból állnak össze. De nem csak a kaja.

2020. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!