Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyum éppen palacsintát...

Anyum éppen palacsintát sütött a teflonba és villával kapargatta és mondtam neki, hogy ez nem egészséges, s azt mondta, hogy őt nem érdekli. Mi a véleményetek erről? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Edes istenem

Inkabb a serpenyot sajnalom🤣🤣

2020. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Tény hogy nem egészséges, de az ilyen buta emberekkel nem tudsz mit kezdeni. Ha egy kutatást dugnal az orra alá hogy milyen rákkeltő anyag van benne, azt is nagyívben lexarna. Én anyam dettó ugyanez, a jelmondata hogy "valamibe bele kell dögleni".
2020. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha felsérti a teflonréteget, az a következő használatkor igenis káros az egészségre. Már bizonyított tény. De miért villával kapargatja? Más választásod nincs, max. nem eszel belőle. Ő meg károsítsa az egészségét, ha nem érdekli, és ennyire makacs.

De írok én is érdekeset: anyunak még mindig vannak alumínium edényei. Simán forral benne tejet, és van egy-két alumínum kanala is. Előszeretettel eszik vele, mert ő azzal szeret enni, pedig vannak "modern" evőeszközei, edénykészletei. Aztán csodálkoznak, hogy miért jönnek a betegségek idősebb korban...

2020. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
3. vagyok. Az lemaradt, hogy nem reagálod túl. Leírom, miért: egy ideje gond van a tüdőmmel. Ha olyan teflonban süt valamit, aminek fel van sértve a teflonrétege, ki sem kell mennem a konyháig, azonnal beszűkül a légcsövem és konkrétan hörgök tőle, nem kapok levegőt. Így szórakozzon mindenki, aki nem hiszi el, hogy ez nem egészséges.
2020. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem ettem belőle. Majd pár év múlva sírunk, hogy ilyen-olyan betegség van és vajon miért...
2020. máj. 21. 13:26
 6/6 tegert válasza:
100%

A teflon réteg felsértésével a serpenyő könnyen tönkre mehet. Utána a teflon hatása nem érvényesül azon a területen. Úgyhogy sűrűbben fogja kapargatni a serpenyőjét...

Az alumínium edények és evőeszközök használata szerintem akkor probléma, ha magas hőmérsékleten használjuk, vagy olyan étellel érintkeznek, amelyek képesek oldani az alumíniumot. De hidegen, semleges ételben szerintem nem oszt nem szoroz.

Az felvetődik, hogy anyukád magának készítette az ételt, vagy másnak is? Mert ha nem csupán ő eszik belőle, akkor az nem csupán csak rá tartozik.

2020. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!