Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki gyakran palacsintát...

Ha valaki gyakran palacsintát eszik (de a palacsintát cukor nélkül készíti el, és nem cukorral eszi, hanem simán magában) az egészségtelen vagy egészséges? (Tegyük fel hogy ami már nem károsít az már jó. )

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy rak bele tejet is. Tojásból sprólol a koleszterin miatt. Nem rak bele cukrot. Esetleg csak egy kis édesítőszert (folyékonyat) vagy mézet (én még mézzel nem csináltam). Akkor gondolom nem egészségtelen, mivel nincs benne mesterséges cukor. (Tegyük fel hogy adalékot se rak bele [én sem szoktam se sütőport, se mást.]) Akkor nem káros, ugye?
2016. dec. 30. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ő az édesítőszer adalékanyagai károsak +a fehér liszt miatt is,tehát és még ha teljeskiörlésű lisztből készül...
2016. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké a édesítőszer káros lehet (bár kis mennyiségben még mindig jobb mint a kristálycukor, de legjobb a természetes cukor ugye)

A fehér liszttel mi a baj? (Jó nem sorolják az egészséges alapanyagokhoz, de azért nem is károsít. Nem? )

Tudtommal a fehér liszt nem károsít. Tehát nem olyan mint az alkohol, kristálycukor, szinezékek..stb. Tehát semlegesnek mondható, nem?

2016. dec. 30. 20:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyílván nem kell egy nap 1 kiló fehér lisztet benyalni. Az már nem jó. (Bár ha nagyon sokat dolgozik, akkor elég energiát ad.)
2016. dec. 30. 20:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljes kiőrlésű liszttel még nem sütöttem, de nem tudom milyen lesz. (Mivel fehér liszttel szép simává sül, de teljes kiörléssel egy kicsit érdesebb, nem??)
2016. dec. 30. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Fele fele teljeskiörlésű liszt és zabpehelyliszt, és víz. Semmi tej, tojás, sütőpor. Cukor nem kell, mert leégne.

Teflonban olaj nélkül.

2016. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokkal egézségesebb és vékonyabban próbáld sütni...
2016. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Én banános hamis palacsintát szoktam enni. Banán, tojás, ennyi. Bár a banánban sok a cukor.
2016. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tejet dobnám, a tojással semmi gond, direkt jót tesz a koleszterinnek olvasmányaim alapján (ha valaki nem egészséges e téren, akkor lehet rossz, de az más).


Nos, a whole30-asok szerint akkor is egészségtelen szemét kaja a palacsinta, ha csak tojás van benne :D Mert palacsinta. Ijesztő bagázs, bár lehet, hogy túl hamar kiakadtam és nem olvastam róluk tovább :D


Az én palacsintám szerintem egészséges, de mások szerint bizonyára nem. Sosem fognak megegyezni az emberek, hogy mi az egészséges, s persze számít a mérték, sőt az egyén is.


Némelyik édesítőszer rossz, némelyik nem.


Az enyémben egyébként tojás, potenciálisan víz és valami gluténmentes keményítő van (az anélküli palacsinta nekem rántotta, bocs). Próbáltam maglisztekkel, működhet, de nem az igazi. Illetve van sütőtökös palacsintám, abban kizárólag tojás és sütőtökpor van s kókuszzsírban sütöm ki. Számomra nem tökéletes, mert túl cukros, de a szénhidrátszegény palacsintáim nem elég jók.

2016. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

A banános valóban jó, én rizslisztet is teszek hozzá.


Tojástalan palacsinta szerintem nincs. Tudok csinálni vegán összeálló lapot, de az nem palacsinta, inkább tortilla. Igaz, gyermekkoromat durván tojásos palacsinták evésével töltöttem, nem olyan fehér lisztízű borzalmakkal, amiket általában palacsintaként árulnak. Ízlés dolga. Akinek jó mondjuk egy tölteléktől ízt kapó, elég semleges hajdinapalacsinta (egyetlen vegán "palacsintám", ami nem esett szét... kíváncsi típus vagyok), annak egészségére :) Mindössze nekem az nem palacsinta.

2016. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rizsliszt. Hmm. Érdekes. :)
2016. dec. 30. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!