Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus pánik közben más...

Koronavírus pánik közben más is nehezen, vagy nehezebben él meg más betegségeket?

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 19:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Milyen reakciók irreálisak a környezettől?
2020. máj. 27. 19:37
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem csak pánik van, meg a pánikolókat is érteni vélem.

De ha valakinek nem a járvány és koronavírus miatt van valamilyen tűnette, de a koronavírusos megbetegedés valamilyen vagy több okból is kizárható akkor, nagyon kellemetlen tudd lenni, ha túl reagálják a tüneteit.

2020. máj. 27. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyiban nehezebb most különféle szolgáltatásokat igénybe venni, hogy a rendelőintézetek, kórházak előterében máris ott van a kihelyezett asztalokon az a bizonyos homloklebeny közelébe tartható lázmérő.


No meg a hatóságilag elrendelt - kötelezőnek tartott - gyulladásos folyamatok esetleges félreértelmezése. (Lehet, hogy nem is koronavírus miatt lappang egy emberi szervezetben állandó krónikus betegség, gyulladásos folyamatok, sejtburjánzások összessége.)


A gyulladásos folyamatok nagyrészt folyamatos stressztől (főként városlakók értelmetlen rohanása, tülekedése) irgalmatlan szennyeződéstől az utcákon (amelyeket a közterület fenntartók - még mindig - nem tettek rendbe...) jöhetnek leginkább létre.


Túlzott iparosodást éltünk meg az utóbbi kb. 40-50 évben. Tehát ezeknek a luxuscikkeket gyártó folyamatoknak értelemszerűen előbb-utóbb megvan a böjtje. Nem hinném, hogy ez különösebben pánikot okozna mindenkinél - inkább el kellene gondolkodni az idáig vezető előzmények sokaságán.

2020. máj. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helyesbítek az előző válaszomon: nem hatóságilag kötelezőnek tartott, hanem inkább talán bizonyos mértékig javasolt vizsgálatok körébe tartozhat, ha valakit bármely okból hőmérőzésre invitálnak.


Nem igazán közlékeny az ismeretségi köröm nagy része ilyen esetekben.


Én ezeket a dolgokat igyekeztem elkerülni, mert 90. életévéhez közeledő nagyszülőm pánikba esne az én támogatásom nélkül. Nem tudok mást tenni mostanában, mint mellette lenni és gondoskodni róla a legjobb tudásom szerint. Gyakran olyan, mint egy "kisgyerek"...

2020. máj. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!