Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki huszonévesen (azaz...

Ha valaki huszonévesen (azaz 23-tól 30 éves koráig) majdnem mindennap iszik (ráadásul töményet) annak mennyi ideje lehet hátra?

Figyelt kérdés

Egyik barátomról van szó. Még 23 évesen szakított vele a barátnője, akkor rászokott a piálásra és azóta nem bírja letenni az üveget. Hiába mondtam neki hogy menjen elvonóra, azt válaszolta hogy ez "megalázó lenne neki, ha akarná úgyis leszokna". De az a baj, hogy nem tud leszokni. Azóta ráadásul több törés is volt az életében amitől ráadásul depressziós is lett és ahogy ő fogalmazott "elvesztette az önbecsülését és már csak azért iszik, hogy elvigye őt az ördög". (Hiába javasoltam neki hogy keressen fel szakembert aki rendet tesz a fejében, ő eldöntötte magában hogy "menthetetlen".)


Egyébként ő maga jó fizikummal és testfelépítéssel rendelkezik. Az ember nem mondaná meg róla hogy alkoholfüggő. Nekem szokta mondogatni amúgy hogy gyakran kínlódik a reflux miatt és néha epegörcsök is előjönnek nála (olykor az arca is besettnek tűnik).


Csak kérdezem, hogy egy ilyen kondiban lévő fiatalembert mennyi idő alatt készíthet ki az alkohol?


2020. máj. 30. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fogja őt kikésziteni az alkohol, ahhoz több évtized ivászat kéne.

Idővel majd ráébred a dologra, vagy nem.. úgyis sok az alkoholista ebben az országban

2020. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lakhelyemen rengeteg napi ivós pasi van, itt isznak a kisbolt és a kocsma előtt, van aki reggeltől-estig, némelyik már 80 fele jár.
2020. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!