Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek volt alkoholista a...

Akinek volt alkoholista a családjában, annak szoktak lenni vele gyötrő álmai?

Figyelt kérdés

Anyám gyakran ivott, zugivó volt.Nem tudom, ez alkoholizmusnak számít-e, de sokszor volt úgy, hogy napi 1L vodka vagy pálinka, likőr, vagy 2 literes kannás bor elfogyott. De bármit megivott, amiben alkohol van. Sajnos vendégségben, baráti körben sem fogta vissza magát. Bár ott azért jobban ügyelt magára. Agresszív nem volt, amíg nem kötöttem bele az ivás miatt, ugyanis nagyon idegesített, hogy nincs képben, ha hozzá szólok, mérgezi magát és ráadásul hülyeségeket csinált. Pl nyitva felejtette a bejárati ajtót sorozatban, feltett a tűzhelyre főni valamit és közben simán elaludt. A hézban már állt a fekete füst. Össze maszatolt mindent, stb és még én voltam a szemétláda, ha próbáltam szóvátenni a dolgokat. Ilyenkor veszekedésbe torkollt a beszélgetés. Értelmesen nem lehetett boldogulni vele. Egyedül nevelt... Már jóval születésem előtt ilyen volt, mástól is hallottam.

Ettől függetlenül nyilván szerettem, de a kapcsolatunk nagyon megromlott.

Sok éve nem él már, de ha álmodok vele, sokszor az van álmomban is, hogy hülyeségeket csinál. Gusztustalanságokat kotyvaszt (tényleg csinált ilyet). Tönkretesz dolgokat, közben néz értetlenül, tagad mindent, én meg tombolok dühömben.

Próbálom ezeket az emlékeket elhessegetni. Csak a jóra emlékezni, de azért a rosszak is előjönnek mé, bár már ritkábban.

Arra vagyok kíváncsi, más is átél ilyen álmokat, akinek hasonló volt, van a családjában? Zavar, mert megterhelőek ezek az álmok. Nagyon ver utána a szivem olyasmit élek át ébredésnél, mint a pánikroham.


2020. máj. 30. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyapám volt alkoholista. Mivel ő volt az egyetlen ember, aki sohasem bántott, ezért jó emlékként maradt meg. Viszont apám mai napig rémálmokban tér vissza. Pedig nem is ivott, csak vert, és fenyegetett 25 éves koromig.

Szóval nem, nincsenek a nagyapámról rossz emlékeim egyáltalán.


Az egyetlen dolog, de ez is inkább pozitívum, hogy nem iszom alkoholt.

2020. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Nagypapám volt alkoholista. Apával kicsi koromban is nagyon rossz volt a viszonyuk, így nem sokat találkoztam vele, de nagyon szerettem. Majd nagyon összevesztek és 7 évig nem láttam, nem is nagyon mertem érdeklődni, mert tudtam érzékeny téma a családnál. 7 év után rákérdeztem és kiderült, hogy már 1 éve halott. Inkább azzal szokott rémálmom lenni, hogy elvesztettem, pedig tényleg imádtam annak ellenére, hogy alkoholista volt.
2020. jún. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!