Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában napi 10-11 órákat...

Mostanában napi 10-11 órákat alszom mégis fáradtnak érzem magam .Mitől lehet ez ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A korodtól és a nemedtől is függhet, meg a hiányos táplálkozástól
2020. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
32 éves férfi vagyok
2020. jún. 1. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem akkor szokott ilyen probléma lenni hogyha egész nap nem mozgok igazán semmit és friss levegőn se vagyok meg nem eszek elég gyümölcsöt.
2020. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió, vagy szorongás miatt nem alszol elég jó, ilyesmi... ez simán kialakulhat attól, ha kevesebbet vagy aktív (és persze van egy alap enyhébb hajlamod).


Enyhe esetben a rendszeres mozgás segít, meg úgy egyébként a rendszeres élet (beleértve a táplálkozást, napirendet stb.) Ha ez nem elég, akkor pszichológus. Meg persze olvashatsz önsegítő könyveket, jó pl. a CBT nevű módszer.


De lehet testi oka is, például alvási apnoe. Szóval akár életveszélyes is lehet, tehát a háziorvosoddal is jó lenne konzultálni.

2020. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egészségtelen életmód: mozgás\vitaminhiány

depresszió, stressz, szorongás miatt is lehet. Ezek a valószínűbbek de ha nem javul akkor érdemes felkeresni egy szakembert mert komoly pszichikai vagy fizikai betegség is lehet

2020. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl későn fekszel le, rendszeresen éjfél után, mivel az éjfél előtti alvás minőségibb.
2020. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magától az alvástól is lehet, én legalábbis fáradtabbnak érzem magam, ha túl sokat alszom.


Állíts be ébresztőt úgy, hogy nettó 6-7 órád legyen, és próbáld ki, mi történik, ha annyit alszol.

2020. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Hormonális oka is lehet. Pajzsmirigy alulműködés, vagy esetleg vashiány
2020. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, de szerintem azért érzed magad fáradtnak, mert ennyit alszol. Járj egyet!
dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!