Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy multivitamintablettában...

Ha egy multivitamintablettában van 150mg magnézium, de a legrosszabb oxid formában, abból mennyi hasznosulhat a szervezetben?

Figyelt kérdés
2020. jún. 2. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak a jóistem tudná megmondani hogy egy multivitamonból mi jasunosul léven belrraknak mindent ami egymás felszívódását gatolja.
2020. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem érdemes szedni, magnéziumból a citrát, laktát jó, külön a vastól, kalciumtól stb.-től.
2020. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés.
2020. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Hivatalosan 0-4% maximum, ami 0-6 mg, viszont ha a tablettában van kalcium is vagy vas, azok akadályozzák a magnézium felszívódását, tehát valószínűleg még azt a pár mg-ot se tudod felvenni.
2020. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

vasat valamiért nem raktak bele amin csodálkoztam is mert eddig mindegyik fajtában találkoztam vele, viszont kalcium van (sajna) [link]


akkor nem is bánom hogy vettem külön egy magnéziumot, abban legalább laktát formában van


nem értem miért adnak el ilyen multivitaminokat hogy nem elég hogy kevés cucc van benne, még akadályozzák is egymás felszívódását

2020. jún. 6. 16:39
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A vas már önmagában is egy vicc, mert az egyik legrosszabbul felszívódó ásványi anyagról van szó, amit mesterségesen elég fáradságos meló pótolni. (Sokkal könnyebb májfogyasztással.) Még a jól felszívódó vasvegyületekből is csak maximum 15-20% szívódik fel, úgyhogy ha azt nézzük, hogy egy átlag vénynélküli vaspótlóban van 14-20 mg vas, akkor az... nanemár! :D De "legalább" több más ásványi anyag felszívódását is akadályozza... :D
2020. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!